У столиці, за словами Віталія Кличка, готувались до вуличних боїв і приглядались, де вогневі точки будуть кращими.
“Страшно ніколи не було, але напряг був”, — так згадує перші дні війни мер Києва Віталій Кличко. Він поділився враженнями про те, як столицю готували до оборони.
“Готувались до вуличних боїв і приглядали, де кращі вогневі точки…”, — зізнався Кличко. Події розгортались швидко і треба було контролювати військових на передовому рубежі, встановлювати протитанкові “їжаки” та евакуйовувати найменш захищені верстви населення.
Про найважчий момент за 82 дні збройного протистояння Київський міський голова розповів у деталях. Він каже, що це було на Центральному залізничному вокзалі столиці, який був заповнений морем людей у ті дні. Мер зайшов до дитячого куточка, який в залі очікування виділили для найменших. Там був хлопчик років шести.
“Я до нього звернувся, щоб підняти настрій, кажу: “Не хвилюйся. Ти молодець! Тримаємось…”. Потім до мене підійшла жінка і сказала, що цей хлопчик ще не знає, що батьків у нього вже немає… Емоційно дуже тяжко було”, — поділився Віталій Кличко драматичною згадкою лише про один день війни.
А було й чимало таких моментів, про які зараз розповідати ще не можна. Але загалом історій стільки, що вистачить, щоб написати книжку.
“Знаєте що цікаво? У таких складних моментах ти можеш бачити who is who (англ. “хто є хто” — ред.). Люди проявляються у складних моментах… Ті, які себе подавали, як “мачо”, міцні чоловіки, впевнені в собі… виявились маленькими мишенятами…, — зауважив Кличко. – Натомість були й протилежні приклади, коли ті, про кого він би ніколи не подумав, як про сильних: “худесенькі такі, в окулярах, фізично несильні, але, виявилося, що внутрішня міць цих людей і характер не сходяться із зовнішнім виглядом. Вони показали себе справжніми, із “залізним стрижнем”.
Київський міський голова визнав, що у команді виявились люди, які з початку війни зникли і він досі не знає, де вони. “Була черга: діти й жінки, які хотіли виїжджати. Це зрозуміло. Були й ті, хто хотів тікати…”, — згадав Кличко.
Він поділився “епізодом сили”, коли у сильний холод та мороз вночі під’їхав до пункту у Києві, де видавали зброю. І побачив, що люди стоять годинами, щоб отримати зброю. “Тому, що вони вирішили залишатись тут і зустрічати ворога”, — розповів мер про стійкість киян.
Київ, за словами Кличко, залишається найважливішою метою для агресора. “У ворога щодо столиці можуть бути інші плани”, – попередив мер.
У грудні 2024 року пенсійні виплати збільшаться у тих пенсіонерів, хто отримає право на вікову…
У Верховній Раді зареєстровано новий законопроєкт, спрямований на посилення адміністративної відповідальності за систематичні порушення правил…
Міністерство оборони України продовжує модернізувати додаток "Резерв+", додаючи до нього нові можливості, що полегшують взаємодію…
Україна наразі розробляє кілька вітчизняних балістичних ракет. Такою інформацією поділилася заступниця міністра стратегічних галузей промисловості…
Клієнти Monobank зіткнулися із важливими змінами у політиці банку. Згідно з повідомленнями ЗМІ, фінансова установа…
Мобілізаційний резерв України зараз складає 3,7 млн чоловік. Про це йдеться у статті видання The…