Відомий український історик Володимир Антонович у своїй статті “Три національні типи народні”, вперше опублікованій 1888 року, зруйнував міф про братні народи, який нам і досі намагається “парити” старший брат.
Чому саме ми з росіянами не брати, чим ми відрізняємося від поляків – читайте нижче в нашому матеріалі Styler.
Науковець провів дослідження, в якому проаналізував моделі поведінки трьох народів – українців (він їх називає русинами, або русинами-українцями), росіян (у статті – великороси) та поляків.
Ще 150 років тому історик зрозумів, що єднання між українцями й росіянами неможливе\
“У своїй роботі Антонович пояснив, чому великороси в історії проявили себе монархістами й централістами, а Українці народправцями, республіканцями, децентралістами. Він доводив, що і в будучім вони підуть сим шляхом. У москалів і республіканство вийде монархічне та централістичне. Єднання політичне між москалями та українцями протиприродне і без насильства над українцями неможливе. Тому балачки про одну державу, в тім числі й про федерацію, зайві, як про річ протиприродну, тому шкідливу”, – писав у рецензії на роботу Антоновича його сучасник Сергій Шелухін, український вчений, видатний юрист, історик, дипломат.
Навіть череп в українців й росіян різний
Антонович пише, що навіть з огляду фізіогноміки, ми різні.
“Коли поглянемо на череп Русина (українця. – Ред.) зверху, так формою своєю він походить на яйце, повернене носком наперед; у поляків череп значно довший за український, а в москалів, навпаки, формою він наближається ближче до круглого”, – впевнений науковець.
“Прямота і грубіянство” – риси мос**ля
“На малій чулости москаля засновані його прямота і грубіянство: він не вважає на те, щоб там когось не зачепити, не образити; він, міряючи усе на власну мірку, гадає, що і всі інші люди, так само як і він, повинні бути необразливими”, – йдеться в статті науковця.
Антонович дійшов до висновків, які зараз, під час війни, можуть звучати як пророцтво
“Українець-Русин вважає за етичне все те, що справедливо. У великоруса виступний етичний пункт – сила. Він поперед усього звертає увагу на те, чи факт дужий, чи не дужий. У Поляків виступний пункт приємність, любість”, – такий висновок зробив Антонович.
Як бачимо, це відбувається просто зараз: українці борються за справедливість проти росіян, які хочуть взяти нас силою. А поляки проявляють до українців найбільшу гостинність серед усіх європейських народів.
Уже незабаром українці відзначати Різдво. У 2023-му великих морозів і сильних опадів не було. Чого…
В Україні воєнний стан і загальна мобілізація триває до 8 лютого 2025 року. Президент може…
Українське законодавство спрямоване на запобігання подібним злочинам та захист природної спадщини Охорона навколишнього середовища, включаючи…
Співробітники оперативно-розшукового відділу «Тячів» Мукачівського прикордонного загону викрили організаторів схеми незаконного переправлення осіб через кордон.…
Процес отримання відстрочки від мобілізації потребує уважного підходу та розуміння нюансів. Навіть наявність адміністративних штрафів…
Такі зміни є частиною загальної стратегії Європейського Союзу щодо модернізації та посилення контролю над своїми…