Постійне перебування в зоні комфорту не сприяє вашому кар’єрному росту. Тому почніть нарешті робити те, що викликає страх, але дає нові знання.
Вам потрібно виступити перед аудиторією, але кожного разу в такому випадку у вас тремтять коліна? Ви хочете розширити коло спілкування, але швидше посивієте, аніж першими заговорите з незнайомцем? Виступи на зустрічах сприятимуть вашому кар’єрному росту, але ви досі боїтеся щось сказати не так?
Проблема страху перед публічним виступом, на жаль, є розповсюдженою. Найпростіший варіант — уникати таких виступів, адже тоді не треба непокоїтися та хвилюватися. Але саме виступи перед аудиторією, навіть через страх, необхідні для нашого розвитку.
Кар’єрний ріст означає постійне стикання з дискомфортом, але така реальність сьогодення. Без мужності зробити стрибок, ми можемо втратити багато корисних можливостей. Тож як нам, будуючи своє життя, навчитися виходити із зони комфорту?
Проігнорувавши можливість публічно виступити, проаналізуйте, чому це сталось? У вас справді не було часу чи ви просто побоялися? Складіть перелік найчастіших виправдань та проаналізуйте їх доречність. Якщо б ви почули такі відмовки від когось іншого, чи повірили б їм?
Зрозумійте, ви ніколи не зможете подолати бездіяльність, якщо не будете чесними, насамперед, самі з собою.
Далеко не всі люди у колі вашого спілкування суворі. Почніть з невеликих виступів перед друзями. Набагато простіше буде, якщо ви обговорюватимете близькі для вас теми. Але з кожним разом збільшуйте обсяг вашої аудиторії.
Дуже важливо побачити можливості та скористатися ними. Часто ми недооцінюємо власні сили, але, маючи бажання, ми можемо звести дискомфорт до мінімуму.
Наприклад, якщо ви ненавидите публічні виступи та події, але відчуваєте себе трохи комфортніше в невеликих колах, шукайте можливості виступити саме там. Наприклад, ініціюйте зустріч за фліжанкою кави з тими, з ким би ви хотіли підтримувати стосунки.
Зробивши перший крок, ви не помітите, як страх перед “великою аудиторією” покине вас.
Як пише коуч-тренер Енді Молінський, навчаючись в аспірантурі, він відвідував заняття з публічних виступів. На них професор змушував студентів виголошувати занотовані промови. Але одного разу він, забравши нотатки, сказав говорити своїми словами. Завдяки цьому Молінський зрозумів, що, відриваючись від тексту, його мова звучить живішою та більш природною.
Тож почніть з невеликих кроків. Перш ніж виступати на масових заходах, візьміть уроки публічних виступів. Перш ніж говорити в присутності досвідчених колег, почніть тренуватися на невеликих зустрічах з друзями, щоб зрозуміти, як це. Під час виступу знайдіть колегу, який слухає вас найуважніше, та розповідайте так, ніби звертаєтесь до нього.
Ви можете помилитися, але це нормально. Тільки так ви зможете навчитися. Будьте чесними самі з собою, тренуйтесь та зробіть перший крок! Ви зрадієте, коли побачите результати навчання, професійного росту та збільшення можливостей.
Фінансовий аналітик Андрій Шевчишин заявив, що до кінця року курс долара в Україні може досягти…
Для запобігання подібним ситуаціям рекомендується укладати шлюбний контракт і вести прозорі фінансові відносини, обговорюючи великі…
Введення чіткої процедури, гарантії компенсації та повернення майна після закінчення військового стану — це ті…
У багатьох областях протягом тижня різко знизиться температура повітря. Як інформує "ТСН", сильний дощ, мокрий…
Українці зобов'язані оплачувати комунальні послуги навіть під час воєнного стану В Україні не існує законодавчо…
Комсомольська правда рф поширила пам’ятку МНС рф, де рекомендує мешканцям у випадку атак БПЛА ховатись…