На місцях є випадки призупинення дії трудових договорів з педагогами під час літніх канікул.
Про це повідомляють у Профспілці працівників освіти і науки, з посиланням отримані звернення.
У відповідь на отриману інформацію у профспілці зазначають, що головною умовою для призупинення дії трудового договору є абсолютна неможливість надання роботодавцем та виконання працівником відповідної роботи.
Водночас у профспілці наголошують, що статтею 57-1 закону «Про освіту», що доповнена законом «Про внесення змін до деяких законів України щодо державних гарантій в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану» працівникам закладів та установ освіти гарантується збереження місця роботи та середнього заробітку, а також інших виплат, передбачених законом.
Окрім того, наказом МОН від 28.03.2022 № 274 органи управління у сфері освіти місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування зобов’язано забезпечити та організувати оплату праці освітян незалежно від їх поточного місця проживання в Україні чи за її межами, у тому числі шляхом прийняття рішення про оголошення простою у закладах освіти, що не можуть здійснювати освітню діяльність внаслідок збройної агресії російської федерації.
«Педагогічним та іншим працівникам закладів освіти в умовах воєнного стану гарантується збереження як місця роботи, так і середнього заробітку з усіма виплатами, передбаченими законом, що має бути забезпечено відповідними органами та закладами освіти», – наголошують у Профспілці працівників освіти і науки.
Також у профспілці підкреслюють, що залишки невикористаної освітньої субвенції в місцевих бюджетах станом на 1 січня 2022 року становили 5,7 млрд грн, а на 1 травня збільшилися до 8,1 млрд грн.
«Щомісячний обсяг освітньої субвенції на січень – квітень затверджено на рівні 8,3 млрд грн, на травень, який не є місяцем відпусток, збільшено до 10,4 млрд грн. На червень, з урахуванням оплати відпусток, її обсяги становлять 17,0 млрд грн, тобто з розрахунку тривалості щорічної основної відпустки 56 календарних днів. Освітню субвенцію на липень і серпень передбачено на рівні 3,5 млрд грн, а на наступні вересень – грудень місяці – 7,0 млрд грн, 7,1 млрд грн, 7,2 млрд грн, 7,8 млрд грн відповідно», – йдеться у повідомленні профспілки.
Щодо зайнятості педагогічних працівників влітку, то дійсно статтею 12 закону № 2136-ІХ передбачено надання працівникам щорічної основної оплачуваної відпустки у період дії воєнного стану тривалістю 24 календарні дні.
На звернення ЦК Профспілки до профільного парламентського комітету щодо відновлення тривалості щорічної основної відпустки педагогічним та науково-педагогічним працівникам надійшла відповідь з комітету з питань соціальної політики, що відповідний законопроект готується до розгляду у другому читанні.
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…