facebook

Як працює відстрочка від армії: чоловікам дали важливі роз’яснення

Військовий комісар розкрив особливості мобілізації під час воєнного стану.

Під час мобілізації повістки чоловікам, які за віком є військовозобов’язаними, можуть вручати в тому числі на вулиці. Це вже відбувається з 24 лютого.

Як пише “Суспільне”, про це розповів комісар Харківського територіального центру комплектації та соцпідтримки Володимир Арап.

За його словами, повістки вручають для уточнення облікових даних. Після отримання документа чоловік має прийти до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем виклику.

“Якщо він не має права на відстрочку, він не призовник – направляється на медичний огляд. Потім отримає іншу повістку, в якій вказано, коли у разі необхідності він буде призваний по мобілізації. Ті, хто служив, призиваються напряму, а ті, хто не проходив службу, чекатимуть, коли їм зателефонують і повідомлять, коли треба прибути до відряджання у навчальні центри”, – пояснив Арап.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Якщо людина не з’являється до центру комплектування, матеріали щодо неї відправляються до відповідних органів на відкриття кримінального чи адміністративного провадження.

Відстрочка від мобілізації
Ті, хто мають на неї право, теж мають з’явитися до центру комплектування.

“Призовники, згідно з законодавством, призову по мобілізації не підлягають. Указу підлягають лише військовозобов’язані. На відтермінування військовозобов’язані мають право відповідно до ст. 23 Закону про мобілізаційну підготовку і мобілізацію, наприклад, за сімейними обставинами: якщо є інвалід на утриманні або батько виховує сам дитину, або має 3-х і більше дітей. Але вони повинні з’явитися до центру комплектування та надати відповідні документи: свідоцтва про народження дітей, посвідчення інваліда, щоб зробити відповідний запис в обліковій справі цього військовозобов’язаного. І тоді йому надається відповідне відтермінування”, – пояснив комісар Харківщини.

“Якщо йде війна, ми повинні розуміти – ти або повинен служити в армії, або працювати на благо держави, або займатися волонтерством. А не стояти поряд і дивитися, як інші воюють”, – резюмував він.

Раніше в Сухопутних військах ЗСУ розповіли, що практика вручення повісток на блокпостах або в інших людних місцях не суперечить законодавству.

Нагадаємо, з 24 лютого 2022 року Україна живе в умовах воєнного часу через повномасштабну російську агресію.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...