За кордоном за один сезон нині реально заробити дві-три тисячі доларів. В теплу пору року українці традиційно збираються на заробітчанство до Польщі, Чехії, Німеччини, Фінляндії. В Інтернеті сайти пошуку роботи рясніють пропозиціями збору ягід, овочів, грибів. Також потрібні будівельники, електрики, офіціанти.
– На сезонні роботи їдуть здебільшого молоді люди 25-30 років. Хоча наймають і старших – від 40 до 50 – на ферми збирати гриби та ягоди. Там доведеться гарувати по 10-12 годин, проживати з мінімальними зручностями, – розповів заробітчанин Олексій. – Я вже тричі їздив на сезонні роботи до Польщі. Добиратися легко, візу також отримати нескладно.
– Зручно те, що за один сезон легко змінити декілька місць роботи, – ділиться досвідом заробітчанин Вадим. – Спочатку збирати ягоди, потім – фрукти, далі – сезонні овочі. Найважче тим, хто їде вперше, бо можуть просто «кинути». Сам це пережив. Тому раджу новачкам обов’язково мати з собою банківську картку, куди б у разі проблем родичі могли вам скинути гроші бодай на дорогу назад. І, звичайно, надійний мобільний телефон, щоб мати зв’язок з рідними.
На одному із сайтів пропонують збирати спаржу в Польщі. Телефоную за вказаним номером. «Беремо і чоловіків, і жінок до 50 років, – каже агент Ольга. – Робота офіційна. Ми все організовуємо, відкриваємо польську візу. Треба збирати спаржу, сортувати та упаковувати. Зарплата – від 30 тисяч гривень за місяць. Робочий день триває 12 годин. Дають дві перерви по 30 хвилин. Один вихідний – у неділю. Безкоштовно надається житло у модульних будинках зі зручностями і кухнею. Робоча одежа також за рахунок роботодавця, а харчування – за свій. За наші послуги треба заплатити 120 доларів».
– Я вже вісім років їжджу до Польщі, – розповідає Ірина з Прикарпаття. – З червня по вересень заробляю більше, ніж мій чоловік-учитель отримує вдома за рік. Робота таки важка, особливо в теплицях. Хімії поляки багато використовують, починається алергія, тіло пече, мушу везти з дому і таблетки, і мазі. Але що робити, грошей треба.
Щоби влаштуватися на сезонну роботу у Фінляндії, агентові потрібно заплатити до 800 євро. «Тут можна заробити на зборі чорниць, брусниць та грибів, – пояснює Максим, організатор таких поїздок на заробітки. – Ми відкриваємо Шенгенську візу, доправляємо заробітчан до місця роботи. Також орендуємо необхідний інвентар і авто, на якому можна буде їздити лісом. Заробляють на таких роботах у Фінляндії від тисячі євро «чистими». Ліси тут – справжня тайга, до того ж погода не дуже, багато комашні, прокидатися доводиться о п’ятій ранку, щоби випередити інших збирачів. Однак звиклі до роботи українці заробітками залишаються задоволені».
Таким чином, важливість цієї доплати важко переоцінити, оскільки вона допомагає значно покращити фінансове становище людей…
Реалізація закону вимагатиме суворого дотримання норм захисту даних та відкритого діалогу з громадянами, щоб подолати…
Обвал гривні? Експерти спрогнозували, скільки невдовзі коштуватиме долар. Здорожчання готівкового долара очікується вже до кінця…
У 2025 році чорнобильці зможуть отримати надбавки до пенсій в розмірі 2361 грн. Про це…
В Україні вже почали вручати повістки через пошту. Але суттєве покращення мобілізаційного процесу поки не…
Погода у грудні в Україні дійсно дивує. Спершу сонячно, потім захурделить чи заллє дощами. З…