facebook

В Україні спростять правила вивезення дітей за кордон: що зміниться

Верховна Рада проголосувала у першому читанні за законопроект №6146, який спрощує правила вивезення неповнолітніх закордон. Ухвалення змін підтримав 201 депутат.

Якщо закон буде прийнято, то один із батьків зможе давати дозвіл на тимчасовий виїзд з країни дитини, яка не досягла 16 років, у супроводі другого з батьків через портал “Дія”.

Після відповідного звернення другий з батьків протягом 10 днів повинен дати згоду на тимчасовий виїзд або письмову відмову із зазначенням причин.

Відомості про згоду вноситимуться до Державного реєстру актів цивільного стану громадян одним із батьків через “Дію” або нотаріусом безпосередньо до Реєстру на підставі нотаріально засвідченої письмової згоди одного з батьків. Термін дії такої згоди не може перевищувати трьох років.

У разі відмови один із батьків, який не має заборгованості зі сплати аліментів, має право звернутися до суду із заявою про надання дозволу на тимчасовий виїзд за межі України дитини без згоди другого з батьків.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Якщо судом буде встановлено, що такий виїзд не суперечить інтересам дитини, батько отримає на неї дозвіл без згоди другого з батьків.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...