facebook

Університет у Кракові навчатиме студентів українською

Краківська Політехніка має намір розпочати у новому навчальному році 2022/2023 безкоштовне навчання інженерів українською мовою для кандидатів, що мають українське громадянство, а також для осіб іншого громадянства, що втікають від війни та говорять українською.

Про це повідомили на сайті університету.

“На напрямках “Будівництво” та “Транспорт” навчання буде проводитись на Будівельному Факультеті Політехніки. – Країні, спустошеній війною, знадобиться багато професіоналів для її відновлення. Ми хочемо допомогти у підготовці таких кадрів”, – заявляє проф. Анджей Шарата, декан Будівельного Факультету (БФ) КП.

Вказується, що навчання матиме унікальну формулу, безпрецедентну в польській системі вищої освіти. У його підготовці та реалізації беруть участь, серед інших українські університетські викладачі Політехніки, українці, які вже навчаються в КП, та компанії-партнери БФ КП.

“Ми пропонуємо навчання на стратегічних для України напрямках «Будівництво» та «Транспорт» у надзвичайній формулі, адже обставини є теж винятковими. У першому семестрі навчання проводитиметься повністю українською мовою, у другому семестрі – українською та польською. З третього семестру більшість занять можна було б проводити польською мовою, за потреби – з елементами занять українською, – пояснює проф. Анджей Шарата. – В нашому університеті ми усвідомлюємо, що попереду нас чекає багато формальних викликів, але сподіваємося, що системні рішення допоможуть нам їх подолати, над чим уже працює Міністерство освіти і науки Польщі, заохочуючи польські університети приймати українців”, – говорить проф. Шарата.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

“Пропозиція Краківської Політехніки покликана допомогти, зокрема, кандидатам з України у подоланні мовного бар’єру та в адаптації до навчання в Польщі. За звичайних обставин іноземці, які не знають польської мови, але хочуть нею навчатися, готуються до навчання в Польщі на однорічних підготовчих курсах. Такі курси забезпечуються Міжнародним центром освіти Краківської Політехніки. Тепер треба діяти швидше, звідси і виникла ідея вчитися українською. – Студенти з України вивчали б і інженерні предмети, і польську мову. Йдеться про те, щоб мовний бар’єр не був перешкодою для початку навчання в Польщі і не сповільнював ключового моменту початку власне інженерної освіти”, – пояснює декан Шарата.

“Адаптуватися до навчання в Польщі можуть викладачі Краківської Політехніки з України, які вже активно беруть участь у підготовці навчання українською мовою. Саме вони проводитимуть заняття та допомагати групі українських студентів. Програма навчання в галузі «Будівництво» українською мовою охоплюватиме ту саму предметну галузь, що й програма політехнічного навчання польською мовою, яка щойно була нагороджена сертифікатом відмінника освіти. У цій програмі є багато предметів, що охоплюють у між іншим будівельні конструкції, оцінку їх стану та експлуатацію в різних умовах. Ці знання також можуть бути адаптовані до потреб спеціалістів, які оцінять стан будівель після воєнних пошкоджень та розроблять для них технічні рішення. Подібний підхід буде застосований у сфері «Транспорт». – Студенти з України також зможуть скористатися пакетом додаткових занять – корекційними заняттями з математики та хімії або заняттями, присвяченими діючим будівельним нормам України. В результаті вони закінчать навчання з європейським дипломом інженера та з компетенціями і знаннями, так необхідними Україні”, – пояснює д-р техн. наук Віталій Наумов, професор Краківської Політехніки на Будівельному Факультеті.

Краківська Політехніка зараз працює також над підготовкою освітньої пропозиції за іншими напрямками навчання для тих, хто втікає від війни в Україні. Кількість людей, яких КП зможе прийняти вже в жовтні цього року, буде залежати від можливостей університету, а також, зокрема, від системних рішень, що будуть прийняті польським урядом та Міністерством освіти і науки.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...