Categories: Світ

Координував атаки 11 вересня: США вбили лідера “Аль-Каїди”

США в Афганістані вбили лідера ісламістського угруповання “Аль-Каїди” Аймана Завахірі. Інформацію підтвердив американський президент Джо Байден у відеозверненні, який транслювався на сайті Білого Дому.

За словами президента, це сталося минулими вихідними.

“Правосуддя перемогло і цього лідера терористів більше немає. Ми ніколи не відступаємо”, – сказав він.

Як пише CNN, Завахірі ховався у притулку у Кабулі, і був убитий в результаті “точного авіаудару” з використанням двох ракет Hellfire. При ударі американського персоналу у Кабулі не було.

Високопосадовці “Талібану” знали про присутність Завахірі у цьому районі і навіть вжили заходів, щоб приховати його присутність після успішного удару, обмеживши доступ до притулку і швидко перемістивши членів родини Завахірі, які не постраждали під час удару.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Як відомо, Завахірі допомагав координувати атаки у США 11 вересня 2001 року, внаслідок яких загинули тисячі людей.

Спецоперація проти Завахірі стала першим ударом американців по “Аль-Каїді” в Афганістані з моменту виведення американських військ у серпні минулого року.

Він очолив “Аль-Каїду” після того, як Усаму бен Ладена було вбито у Пакистані у 2011 році – також в результаті американської спецоперації.

Христина

Recent Posts

«Боги війни» та «ландшафтні дизайнери» 28 ОМБр

У арти мало романтики, хіба можна вважати романтичними холодні ранки, вічний бруд під ногами, збиті…

14 години ago

Одинадцять років тому на військовій карті України з’явилася 53 окрема механізована бригада імені князя Володимира Мономаха

Бригада, що пройшла сотні кілометрів фронту. Це шлях, написаний мужністю, потом і кров’ю. Шлях людей,…

2 дні ago

Батьківщина чує, що ти робиш для неї

Павло, 20 років — молодий батько. Коли він підписав "Контракт 18-24", його дружина Христина не…

2 дні ago

Психологічна смуга перешкод у 23-й окремій механізованій бригаді Сухопутних військ ЗСУ

Психологічна смуга перешкод у 23-й окремій механізованій бригаді Сухопутних військ ЗСУ — це не лише…

2 дні ago

Соціальні та протестні чинники внаслідок паливної кризи в рф

Анотація У матеріалі розглянуто розвиток паливної кризи в російській федерації, її економічні, соціальні та політичні…

3 дні ago

Стан суспільних настроїв у Росії

Стан суспільних настроїв у Росії: вплив паливної кризи та ставлення до зусиль російської влади 71,4% росіян…

4 дні ago