Російська пропаганда не припиняє поширювати наративи про утиски російськомовного населення в Україні.
Однак, чи зазнавали утисків через російську мову переселенці в Івано-Франківську – журналістці Фіртки розповіла про особисті враження киянка Ксенія Дичко.
«Знаю, що у Франківську є заклади, в які не можна зайти та зробити замовлення, коли ти говориш російською. Але я вважаю, що якщо ти українець — ти зобов’язаний знати державну мову.
Знаєте, як у Києві завжди говорили про захід України? Казали, що тут є Бог. У столиці не моляться так, як у вас. У нас трохи по-іншому сформовані традиції», – каже Ксенія.
Жінка розповідає, що паски завжди у Києві завжди святять вранці в неділю, а не як на Івано-Франківщині – у суботу.
«І протягом всього страсного тижня я бачила дуже багато людей у вас в церкві. В Києві також це є, але не так масово. Також мене дуже вразило, що місцеві люди, які приходять в церкву — знають тексти пісень. Бо для киян неділя — це привід зібратися з друзями на шашлики.
В цілому Івано-Франківськ дуже затишний, сімейний, чистий. Зважаючи на ці неабияк важливі фактори, розглядаємо варіант залишитися тут жити назавжди», – ділиться враженнями киянка.
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…