Організація лише виступала в ролі “нейтрального посередника” для безпечного виходу військових з “Азовсталі”.
Про це йдеться в повідомленні на сайті організації.
Зазначається, що як нейтральний посередник, МКЧХ сприяв безпечному виходу учасників бойових дій із заводу “Азовсталь” у координації зі сторонами конфлікту.
“Ми не гарантували безпеку військовополонених, які потрапили до рук ворога, тому що це не в наших силах. Ми заздалегідь прояснили це сторонам”, – мовиться у дописі.
У Комітеті додали, що сторони конфлікту зобов’язані забезпечити захист військовополонених від актів насильства, залякування та громадської цікавості, а також від наслідків військових дій.
“Лише сторони конфлікту можуть остаточно забезпечити безпеку військовополонених”, – заявили у МКЧХ.
В організації також зауважили, що, хоч їм і вдалося відвідати деяких військовополонених, які утримуються сторонами, але вони неодноразово заявляли, що все ще не мають доступу до всіх військовополонених, включно з тими, які утримуються в Оленівці.
“МКЧХ має бути дозволено відвідувати та повторно відвідувати військовополонених, зокрема тих, до яких йому ще не було надано доступу, і для виконання свого гуманітарного мандату”, – йдеться у повідомленні.
Таким чином, важливість цієї доплати важко переоцінити, оскільки вона допомагає значно покращити фінансове становище людей…
Реалізація закону вимагатиме суворого дотримання норм захисту даних та відкритого діалогу з громадянами, щоб подолати…
Обвал гривні? Експерти спрогнозували, скільки невдовзі коштуватиме долар. Здорожчання готівкового долара очікується вже до кінця…
У 2025 році чорнобильці зможуть отримати надбавки до пенсій в розмірі 2361 грн. Про це…
В Україні вже почали вручати повістки через пошту. Але суттєве покращення мобілізаційного процесу поки не…
Погода у грудні в Україні дійсно дивує. Спершу сонячно, потім захурделить чи заллє дощами. З…