facebook

Власників “білих квитків” можуть призвати до армії: є важливий нюанс

В Україні продовжили мобілізацію та воєнний стан ще на три місяці. Це означає, що призвати до армії можуть навіть володарів “білих квитків”, але з певними нюансами.

Про це у коментарі “Телеграфу” розповів адвокат Дмитро Циплицький.

За його словами, йдеться лише про тих, хто “обмежено придатний” та “непридатний до військової служби у мирний час, обмежено придатний у воєнний час”. Повністю від мобілізації звільняються лише власники “білих квитків” з позначкою про непридатність до військової служби, крім військового обліку.

Ступінь придатності та типи служби визначають лікарі.

“Наголошую, що висновок про непридатність до військової служби має право зробити лише відповідна військово-лікарська комісія. Жоден діагноз приватної клініки не може бути підставою для виключення особи з військового обліку. Таку довідку можна лише надати медикам ВВК у консультативних цілях, щоб спростити їм процес встановлення чіткого діагнозу”, – повідомив Циплицький.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Після отримання повістки призовника віком від 18 до 60 років обов’язково оглядають вузькопрофільні фахівці:

хірург,
терапевт,
дерматолог,
стоматолог,
невропатолог,
психіатр,
офтальмолог,
оториноларинголог.

Якщо є медичні показники, то інші фахівці. Кожен лікар записує в картку висновок про придатність, тимчасову непридатність або повну непридатність до строкової військової служби.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...