Цього року перше вересня може стати складним для багатьох українських школярів. Для першокласників перехід в школу завжди хвилюючий і вони відчувають стрес, а зараз складно буде й іншим школярам – багатьом довелося змінити місце проживання, і вони підуть в іншу школу.
У Міністерстві охорони здоров’я закликали батьків і вчителів бути терпиміше до дітей і поставитися з розумінням до того, що діти переживають зараз найсильніший стрес.
“Українські учні вже тривалий час позбавлені безперервного навчального процесу. До звичайного “літнього відкату” додався стрес, викликаний трагічними подіями в Україні й “зламаний” процес навчання через пандемію коронавірусу, а тим більше – через війну. Тому знадобиться більше часу на повторення матеріалу – до цього потрібно бути готовими не тільки самим дітям, а й вчителям і батькам”, – підкреслили медики.
Вони дали поради батькам і вчителям про те, як почати навчальний рік, щоб знизити рівень стресу та уникнути проблем:
Слід з розумінням і терпінням ставиться до можливих труднощів у навчанні: зниження концентрації, відстороненості, погіршення пам’яті та так далі.
Не варто прискорювати процес надолужування – все поступово згадається. Поясніть це дітям, щоб зняти їх тривогу.
Діти під час навчання можуть щось крутити в руках, кататися на стільці – це не відволікання, а спосіб “загальмувати” зайві сигнали – і саме так багато концентруються. Не забороняйте їм це робити, а навпаки, спробуйте включити такі рухи в навчальний процес.
Коли ми проживаємо складний досвід або стрес, змінюється наша самооцінка, тому зараз діти живуть в режимі очікування невдачі. Їм потрібен досвід перемог і підтримка.
Давайте їм маленькі завдання, в яких був би швидкий результат. Здобувайте корисні ресурси. На одне критичне зауваження має бути не менше трьох похвальних реакцій.
Пристосування до нових, незнайомих обставин і людям вимотує. Тому зараз школярі можуть бути більш дратівливими, швидше втомлюватися.
Що радять психологи
Сімейний і дитячий психолог Світлана Ройз підготувала 10 порад, які допоможуть зменшити стрес дитині й допоможуть включитися в повноцінний навчальний процес.
Такі зміни є частиною загальної стратегії Європейського Союзу щодо модернізації та посилення контролю над своїми…
Таким чином, важливість цієї доплати важко переоцінити, оскільки вона допомагає значно покращити фінансове становище людей…
Реалізація закону вимагатиме суворого дотримання норм захисту даних та відкритого діалогу з громадянами, щоб подолати…
Обвал гривні? Експерти спрогнозували, скільки невдовзі коштуватиме долар. Здорожчання готівкового долара очікується вже до кінця…
У 2025 році чорнобильці зможуть отримати надбавки до пенсій в розмірі 2361 грн. Про це…
В Україні вже почали вручати повістки через пошту. Але суттєве покращення мобілізаційного процесу поки не…