facebook

Загальна мобілізація в Україні: хто не підлягає призову

В Україні через повномасштабне вторгнення Росії запроваджено військовий стан та загальну мобілізацію.

У рамках призову військовозобов’язані чоловіки віком від 18 до 60 років поповнюють лави Збройних сил України. Законом “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” передбачено десять категорій громадян, які не підлягають призову з різних причин.

Читай також: Українцям пояснили, що робити, коли закінчилася відстрочка від призову

Хто з українців не підлягає мобілізації:
Заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами, підприємствами, установами та організаціями у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим
Працівники правоохоронних чи силових органів.
Громадяни визнані особами з інвалідністю або згідно з висновком військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на строк до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії).
Жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі на утриманні яких перебувають троє та більше дітей віком до 18 років або які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років. А також виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років або дитину з тяжким захворюванням, або які містять повнолітню дитину, яка є особою з інвалідністю І або ІІ групи. До цієї категорії входять також особи, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти віком до 18 років, позбавлені батьківського піклування.
Особи, зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми або дружини (чоловіка), які згідно з висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду. А також особи, які мають дружину (чоловіка) з осіб з інвалідністю та/або одного зі своїх батьків або батьків дружини (чоловіка) з осіб з інвалідністю І або ІІ групи.
Одержувачі професійної передвищої та вищої освіти, асистенти-стажери, аспіранти та докторанти, які навчаються на денній чи дуальній формах здобуття освіти.
Наукові та науково-педагогічні працівники закладів вищої та професійної вищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, та педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти.
Жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, дочка, батько, мати, дід, бабуся чи рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули чи зникли безвісти під час проведення антитерористичної операції та були з числа військовослужбовців, працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися до забезпечення проведення антитерористичної операції чи добровольчих формувань.
Жінки та чоловіки, які мають неповнолітню дитину (дітей) та чоловіка (дружину), що проходить військову службу. Цю категорію було додано після набрання чинності у квітні відповідного закону.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...