facebook

“Вже з 1 жовтня українських пенсіонерів чекає неприємний сюрприз”: що станеться з пенсіями і кого омине ситуація?

З 1 жовтня на українських пенсіонерів чекає неприємний “сюрприз”. Стосується він розміру виплат. Немало пенсіонерів можуть залишитися без хоч незначної, але допомоги.

Як інформують “Факти”, перша заступниця міністра соціальної політики Дар’я Марчак заявила наступне:

“З жовтня цього року до програми підвищення доходу осіб похилого віку буде включено 1,676 млн пенсіонерів віком від 70 до 74 років, які отримують пенсію у розмірі, що не перевищує 10 340 грн.

Таким пенсіонерам щомісячно доплачуватиметься по 300 грн так, щоб загальна виплата не перевищувала 10 340 грн”, — зазначила заступниця міністра.

При цьому кількість одержувачів підвищеної пенсії, за інформацією Мінсоцполітики, охоплюватиме близько 4 млн громадян.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Крім того, для осіб 70+, які мають повний страховий стаж (30 років для жінок та 35 років для чоловіків), з жовтня 2022 року встановлюється мінімальний розмір пенсій.

“Такі пенсіонери отримуватимуть виплати у розмірі 3000 грн. Якщо громадяни віком від 70 до 80 років мають меншу тривалість страхового стажу, виплата їм становитиме не менше ніж 2 500 грн.

Якщо такій людині вже більше 80 років, то така виплата становитиме не менше ніж 2 700 грн”, — повідомила Марчак.

Також з 1 жовтня, у зв’язку зі збільшенням мінімальної зарплати до 6 700 грн, збільшується і мінімальний розмір пенсій за віком для непрацюючих пенсіонерів, яким виповнилося 65 років та які мають повний страховий стаж.

Мінімальний розмір пенсії для такої категорії громадян становитиме 40% мінімальної заробітної плати, тобто 2680 грн.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...