Categories: Війна

Сексуальне насильство та страти: в ООН опублікували звіт про війну в Україні

Моніторингова місія ООН подала періодичну доповідь про права людини в Україні.

Моніторингова місія ООН задокументувала вже майже 15 тисяч жертв серед цивільних у війні РФ проти України.

Як передає кореспондент УНІАН, про це під час прес-брифінгу розповіла голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільда ​​Богнер.

Богнер зазначила, що у 34-й періодичній доповіді Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, що охоплює період з 1 лютого до 31 липня 2022 року, було подано звіт про ситуацію з правами людини в Україні. Звіт містить інформацію, отриману від 78 виїздів на місця, 20 виїздів до місць утримання під вартою, понад 1 тис. інтерв’ю з жертвами та свідками порушень та інших джерел інформації.

“З моменту останнього звіту місія збільшила присутність в Україні та працює у шести локаціях”, – зазначила вона.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

За словами Богнер, з 24 лютого станом на цей тиждень було задокументовано 5996 загиблих людей, 8848 отримали поранення. Серед загиблих 382 дитини. Вона зазначила, що це підтверджені випадки, але фактичні цифри значно більші.

За звітний період було зафіксовано 407 випадків насильницьких зникнень та довільних затримань, з яких 18 осіб було згодом знайдено мертвими.

Також вона повідомила, що протягом звітного періоду було зафіксовано 9 випадків згвалтувань – 8 жінок та одну дитину, 15 випадків сексуального насильства щодо чоловіків та 11 випадків примусу до публічного роздягання.

“30 випадків було скоєно російськими силами, два – силами безпеки України, 11 випадків – цивільними особами чи членами територіальної оборони України”, – повідомила Богнер.

Вона також висловила своє занепокоєння порушенням права на справедливий судовий розгляд, задокументованим у процесах проти російських збройних сил. У 19 випадках обвинувачені не мали можливості спілкуватися з адвокатами, а в 11 випадках судовий розгляд проводився у прискореному форматі.

“Ми взяли до уваги, що уряд України порушив розслідування випадків нелюдського поводження з військовополоненими з боку сил безпеки України, а також випадків довільних затримань. Очікуємо на притягнення до відповідальності винних осіб”, – заявила вона.

Моніторингова місія ООН стурбована також погіршенням ситуації довкола свободи слова на територіях, окупованих Росією. За її словами, застосування російського законодавства невиправдано обмежило право на свободу думок і суттєво звузило простір для висловлювання поглядів на питання, що становлять суспільний інтерес.

Крім того, Богнер заявила, що українських військовополонених зазнають позасудових страт, сексуального насильства та інших наруг російські сили та пов’язані з ними збройні формування, цитує її Reuters.

Саша

Recent Posts

“Мобілізувати” можуть не лише машини: що ще дозволено забирати ТЦК та військовим

В українців можуть забрати не лише авто на потреби ЗСУ, а й житло В Україні…

5 години ago

Долар здувся, а євро пре далі: банки та обмінки змінили курс валют

Валютні курси, що встановлені Національним банком України на сьогодні, 3 травня, мають наступні показники: курс…

7 години ago

Мобілізація в Україні: Генштаб розповів, кому з чоловіків треба прийти до ТЦК

Всі чоловіки віком від 16 до 60 років повинні прийти до Територіальних центрів комплектування та…

9 години ago

Війна закінчиться у 2024 році: путін уже готується злити свою армію – спливли подробиці

Експерт розповів, що задумав російський диктатор і коли закінчиться повномасштабна війна Політолог Андрій Піонтковський в…

11 години ago

Помер через 2 дні після візиту до ТЦК: що відомо про розслідування гучної справи

Наразі поліція відкрила кримінальне провадження, а омбудсман узяв справу на особистий контроль. Поліція Хмельницької області…

13 години ago

Ухилянтів аж трясе: мобілізацією все не обмежиться

Що чекає на українців, які порушать закон До набрання чинності закону про мобілізацію залишилося не…

13 години ago