Categories: Технології

Черкаські айтішники створили всесвітньовідомий стартап вартістю в мільярд доларів

Стартап TransferWise, який виник завдяки черкаським програмістам та дозволяє здійснювати міжнародні грошові перекази, вже прогримів на весь світ та отримав прізвисько “європейського єдинорога”.

Про це інформує AIN.

25 травня компанія повідомила про залучення нових інвестицій на суму 26 мільйонів доларів від інвестиційної компанії Baillie Gifford та вже існуючих інвесторів. При цьому IT-експерти американської компанії TechCrunch оцінили компанію, яка має один із офісів у Черкасах, у цілих 1,1 мільярда доларів.

Розробка, над якою працювали черкаські айтішники, дозволяє здійснювати міжнародні грошові перекази зі значно меншою комісією, ніж у банках. Сервіс вже популярний у 48-ми країнах, в яких працює з 35-ма валютами. Нещодавно TransferWise підключив і гривню. Поки що послуга доступна лише клієнтам одного українського банку. Перекази можна здійснювати лише в Україну, але не в зворотному порядку. Однак з огляду на тісні зв’язки компанії з Україною, можна сподіватися, що стартап на цьому не зупиниться.

TransferWise був заснований в 2011 році двома вихідцями з Естонії Крісто Карманном і Тааветом Хінрікусом, проте першу технічну реалізацію сервісу виконав черкащанин Богдан Данилюк, який наразі працює в талліннському офісі компанії.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Він заснував один із перших офісів стартапу – черкаський департамент TransferWise, який досі успішно працює і нараховує 16 працівників. Саме тут зароджувалася інфраструктура стартапу.

Цікаво, що у компанію із черкаським корінням вже інвестували всесвітньо відомі бізнесмени, такі як Бен Горовіц та Річард Бренсон, а також один із творців PayPal – найбільшої у світі системи електронних платежів.

annashchesna

Recent Posts

Він провів близько 4000 днів на «нулі» і тепер його ім’я має бути закарбоване в історії держави

❤️Він провів близько 4000 днів на «нулі» і тепер його ім'я має бути закарбоване в…

1 тиждень ago

⚡️ Повернувся в стрій, щоб знищувати ворога

Мене звати Артем, позивний «Єбош». Я – оператор БПЛА 5 окремої штурмової Київської бригади. У…

3 тижні ago

Ти пішов у СЗЧ.

Можливо — на емоціях. Можливо — від втоми. Можливо — тому що в якийсь момент…

3 тижні ago

⚡️ Стань частиною 5 штурмової бригади!

Ми шукаємо людей, які готові долучитися до нашої команди. Ти можеш обрати напрямок служби, що…

4 тижні ago

Твоя підготовка — твоя перевага! 👊🇺🇦

Ми не просто тримаємо оборону — ми стаємо майстрами своєї справи. Кожен вибух на полігоні,…

4 тижні ago

Рублі, Медведчук і Верба: чи готується інформаційний ґрунт для заходу рф в Івано-Франківськ?

Скандал із блогеркою Юлією Вербою, яка разом зі своїм обранцем “пожартувала”, залишивши офіціанту чайові російськими…

4 тижні ago