facebook

Катування, зґвалтування, страти: комісія ООН оприлюднила звіт на 17 сторінок зі страшними воєнними злочинами окупантів

Висновки у звіті зроблені з подій у Київській, Чернігівській, Харківській та Сумській областях.

Незалежна міжнародна комісія ООН, яка займається розслідуваннями подій в Україні, знайшла докази низки воєнних злочинів російської армії. Серед них – катування, зґвалтування, страти та інші страшні злочини окупантів.

Комісія оприлюднила свій звіт 18 жовтня.

Загалом звіт складається з 17 сторінок. Висновки у ньому міжнародні фахівці зробили з подій у Київській, Чернігівській, Харківській та Сумській областях. Збирання фактів провели наприкінці лютого та березні 2022 року. Зокрема, комісія відвідала 27 міст і селищ та опитала 191 потерпілого і свідка. Окрім цього, слідчі оглянули місця руйнувань, могил, місць ув’язнення та тортур, а також залишки зброї, ознайомилися з великою кількістю документів і звітів.

Відповідно до документу, слідчі встановили докази про безперервне застосування окупантами вибухової зброї з великою зоною дії в населених пунктах, що спричинило масові вбивства та десятки постраждалих мирних жителів і зруйновані цілі квартали. Комісія також задокументувала атаки з використанням касетних боєприпасів, некерованих ракет і авіаударів. Ці системи зброї, ймовірно, мають наслідки для цивільного населення. Дійсно, більшість підтверджених смертей від початку військових дії були спричинені цією зброєю. Житлові будинки, школи, лікарні серед інших частин цивільної інфраструктури були пошкоджені або знищені.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

“Комісія також встановила, що російські збройні формування стріляли по мирних жителях, які намагалися втекти. І що під час ведення бойових дій сторони розгорнули свої війська таким чином, що може поставити під загрозу цивільне населення, всупереч міжнародному гуманітарному праву”, – йдеться у висновку комісії.

Крім того, слідчі задокументували випадки незаконних страт без належного судового розгляду ув’язнення, катування, жорстокого поводження, зґвалтування та іншого сексуального насильства. Місцеві були затримані, деякі з них – незаконно депортовані до Російської Федерації, а багато досі вважаються зниклими безвісти. Сексуальне насильство застосовувалося до жертв будь-якого віку, а дітей іноді змушували бути свідками злочинів.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...