Categories: Події

Чому випадає волосся та як зупинити цей процес

Нині індустрія косметичних засобів пропонує цілий “арсенал” для боротьби з випадінням волосся: шампуні, маски, ампули, капсули та ін’єкції. Порятунок обіцяють навіть народні методи. То що ж обрати, коли випадає волосся, і як прискорити його ріст?

Зміст
Чому випадає волосся
Види алопеції
Методи лікування
Розібратися із запитаннями допомогла лікарка-дерматологиня, косметологиня клініки пластичної хірургії Grace Clinic Катерина Килівник.

Чому випадає волосся
Важливо знати, що волосся повинно випадати. Цей природний процес відрізняється від патологічного кількістю та частотою випадіння волосся. Ріст волосся підпорядковується певним біологічним законам і включає кілька фаз:

анаген – період активного росту волосся, який триває в середньому від 2 до 6 років;
катаген – період спокою, під час якого волосяний стрижень вже не росте. Катаген вважається найкоротшою фазою, оскільки її тривалість становить не більше 2-3 тижнів;
телоген – період, коли волосся вже не росте, але ще не випадає, а фолікул тим часом відпочиває. Після завершення “відпочинку” знову починається ріст нового волосся. Це, власне, і сприяє випадінню старого. Волосся практично не закріплене в товщі шкіри і може випадати за найменшого фізичного впливу. Триває ця фаза близько 2,5 місяців.
Види алопеції
Коли ж ми кажемо про випадіння волосся, яке спричиняють певні проблеми в організмі, воно має термін алопеція.

Андрогенна алопеція – у чоловіків зустрічається найчастіше, але у жінок теж не рідкість, і вона є спадковою. Причина – підвищена чутливість волосяних фолікулів до надлишку гормону дигідротестостерону. Зазвичай така алопеція починає проявлятися як залисини біля скронь і чола, після чого залисини з’являються на тім’яній ділянці. Таке випадіння волосся потребує лікування протягом усього життя.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Дифузна алопеція – характеризується відносно рівномірним випадінням волосся по всій голові, його ослабленням і ламкістю. Її можуть спровокувати постійні стреси, захворювання шлунково-кишкового тракту, захворювання щитоподібної залози, шкірні захворювання, нестача поживних речовин внаслідок неправильного харчування або жорстких дієт.

Вогнищева (гніздова алопеція) – випадіння волосся, внаслідок якого утворюються вогнища облисіння. Вони можуть з’являтися на будь-який покритій волоссям частині тіла. Національний фонд вогнищевої алопеції повідомляє, що близько 150 мільйонів людей у всьому світі страждають на ту чи іншу її форму. І приблизно в 1-го з 4-х тисяч людей у світі є універсальна алопеція. Причини гніздової алопеції: аутоімунні захворювання, інфекції, травми, захворювання шлунково-кишкового тракту, нервової системи, стреси.

Рубцева алопеція (найрідкісніша) – характеризується стрімкою втратою волосся на тлі запалення або іншого процесу, після чого на місці росту волосся утворюється рубцева тканина. Причинами хвороби можуть бути травми та різного роду інфекції. Лікування залежить від типу алопеції і причин втрати волосся.

Методи лікування
Після проведення огляду, необхідних аналізів і збору інформації лікар індивідуально для кожного пацієнта призначає відповідне лікування, яке може складатися з одного чи всіх методів: мезотерапія, лазерна стимуляція, плазмотерапія, світлодіодна терапія, кріотерапія, застосування місцевих препаратів, що поліпшують кровообіг, приймання вітамінів і мінералів, пересадження волосся.

Однак однією з інноваційних методик у лікуванні випадіння волосся є лазерна стимуляція апаратом LaseMD. Ця процедура передбачає одночасне введення сироватки зі стовбуровими клітинами. Вона включає інтенсивний KGF (фактор росту кератиноцитів) та геністеїн, які призначені для відновлення росту волосся та омолодження шкіри голови. Працює це завдяки лікувальним інгредієнтам, які здатні пройти через мікроканали у глибину дерми. Після проникнення сироватки у шкіру запускаються потужні процеси стимуляції росту волосся та омолодження шкіри зсередини. Протягом 30 хвилин канали закриваються, а активні молекули поглинаються шкірою. Процедура робиться курсом 6-10 разів.

Саша

Recent Posts

Пенсіонери ризикують втратити до 50% пенсії: кому це загрожує

Українські пенсіонери ризикують втратити від 20% до 50% виплат Українські пенсіонери ризикують втратити від 20%…

2 години ago

Серйозно штормитиме: Україну накриє ціла серія магнітних бур – дати

Варто приготуватися Україну накриє сильна магнітна буря, коли Україну накриє сильна магнітна буря, через яку…

3 години ago

Долар і євро летять вниз: обмінки приголомшили великоднім курсом валют

Подробиці Курс валют в Україні станом на 5 травня 2024 року Як ми вже неодноразово…

4 години ago

У Варшаві сталася ДТП, внаслідок якої загинули українці: що відомо

На місці аварії правоохоронці розпочали слідчі дії. У п'ятницю, 3 травня, у Варшаві сталася смертельна…

6 години ago

Долар з євро змушують нервувати: що буде з курсом валют найближчими днями – прогноз

Подробиці Наступний тиждень на валютному ринку України обіцяє залишитися стабільним і передбачуваним, без особливих курсових…

7 години ago

Спека до +24, але подекуди дощі: якою буде погода на Великдень в Україні – прогноз Діденко

Деяким жителям України не обійтися без парасольок на Великдень За останні дні з гарною та…

10 години ago