Кінець “гарячої” війни та нові форми взаємодії суспільства та держави: гороскоп Украни на 2023 рік
Україна та 2023 рік. Усі запитують: що буде? Зірки дають відповідь: на нас чекає досить цікавий рік у плані державного устрою. Останні 30 років ми були у певній стазі, тобто держава “розвивалася” у старій парадигмі, спадщині попереднього державного устрою, не змінюючи суті. У суспільстві не приживалися нові управлінські форми. Все це було для видимості. Але перший злам стався у 2022 році досить агресивним способом. Це перший рік, коли народ, громадяни частково взяли на себе управління державою, її захист. 2023 буде продовження цього, але вже з другої половини фокус зміститься в економічну площину.
Суспільство та держава шукатимуть нових форм взаємодії. Цікаво, що ми можемо проходити деякі стадії авторитаризму, диктатури, феодалізму, демократії.
Цікаво ще й те, що у 2020 році у грудні місяці була така важлива астрологічна подія як Велика Мутація. Це з’єднання Сатурна та Юпітера в одному градусі, яке визначає розвиток світу на найближчі 240 років ( наступне таке з’єднання буде в Раку 2238 року). Так ця мутація була в точному поєднанні з важливою точкою України. Це говорить про те, що всі світові зміни або прямо стосуватимуться нашої країни, або розпочинатимуться процеси з нас. І далі наш досвід транслюватиметься в інші країни (за аналогією, як змінилося світоустрій після Великої французької революції з монархічної форми правління на парламентську). З одного боку, це відкриває перед країною широкі перспективи, а з іншого – жодні зміни не бувають гладенькими та мирними. Тож це і час можливостей для країни та для людей, а й час криз. У рамках цієї великої Мутації є 20-річні цикли, які описують ті галузі життя, в яких відбуватимуться зміни.
Але повернемося до 2023 року.
Є кілька сфер життя, де відбуватимуться зміни. Швидше за все, досить болючі. Це сфера управління та виконання. Тобто це всі служби, які керують державою, та здійснюють контроль та виконання. Різного роду міністерства та відомства, судова, поліція, СБУ, армія – скрізь буде злом і переформатування. Можливі скасування деяких, створення нових, скорочення чисельності працівників. Інститут президентства залишиться поки що, але теж може зазнати змін у своїй суті. У 2023 це не буде помітно, але деякі натяки будуть.
Війна та суспільство
Орієнтовно активна фаза може завершитись наприкінці травня 2023 року. Але остаточна точка поставлена не буде. Наступна хвиля ескалації може бути вже у листопаді 2023 року. Зірки “не показують” закриття цієї теми у нашому житті до 2025 року.
Відновлення України також не буде простим. Нам допомагатимуть, але якось несистемно на державному рівні, хоч і такі програми будуть, але більш регіонально. Тобто, наскільки кожен мер “пыдметушиться”, зможе залучити інвестиції, настільки й регіони розвиватимуться.
Буде багато скандалів, навіть кримінальних справ, звинувачень як чиновників, так і в силових структурах. На жаль, цей процес не завершиться за один рік, але він буде більш ефективним, ніж після 2014 року. Цього року, на відміну від минулого, коли рушійною силою були громадяни, люди, швидше за все, це будуть військові. Саме запит армії багато в чому запустить процеси перезавантаження систем керування. Ще одна сфера, яка зазнає чисток, трансформацій та суттєвих змін – це церква. Щоправда, там усе йтиме ще більш непередбачувано, якось поштовхами.
Буде кілька моментів, коли влада робитиме помилки, її дії можуть провокувати конфлікти у суспільстві.
Захід, репарації, міграція
Допомога від західних партнерів може скорочуватися, може надаватися нерегулярно. І це має дві причини. Їхні внутрішні проблеми, і нецільове використання коштів (можлива серія великих скандалів, з цим пов’язана). Репарацій від агресора у 2023 році не видно, хоча робота вестиметься. Можуть, щоправда, щось повернути, наприклад, вкрадене з музеїв, але небагато.
Еміграція продовжиться. Люди здебільшого не повертатимуться у 2023 році. Навіть може бути хвиля вимушеної еміграції.
Періодичність подій
У період з кінця грудня 2022 року до кінця березня 2023 року.
Головним залишиться захист та повернення своїх територій, а також військова та гуманітарна допомога наших партнерів. Тут не видно поки що скорочення донатів. Особливо, що стосується військової сфери. Дивно, але даватимуть щось, що не “передбачено”, нове. У звичайному житті, можна сказати, що це розробка чогось принципово нового та його випробування, але навряд чи це тільки для військових цілей. Просто це не схоже на важке озброєння (танки, арти тощо).
З кінця березня до кінця червня.
Тенденція на фронтах залишиться, але з поступовим переходом у диверсійну якусь війну. Тобто ворог із відкритого протистояння може перейти у більш приховане. Зміна стратегії, більше підлості, диверсій, прихованих операцій. При цьому в публічних заявах просто все добре. Ось цей період можуть намагатися взяти війну під дипломатичний контроль. Переговори, мирні ініціативи тощо. Багато хто буде зацікавлений у цьому.
Кінець червня – кінець вересня.
А ось тут ми відчуємо, яка дірка в економіці. Одна річ, коли ми це знаємо теоретично, але є допомога, зарплата, робота. А інша річ – це коли кожен відчує на собі. Привіт 90-ті роки минулого століття. Плюс криза влади. Досить буде складно утримати країну від потрясінь. Плюс багато зброї на руках, плюс кримінальна ситуація залишає бажати кращого.
Кінець вересня – кінець грудня
Складний період, але може відновитись адресна допомога західних країн, запрацюють якісь програми, але знову може бути загострення військових дій. Найгірше людям. Знову все залежатиме від самоорганізації, громадянського суспільства та контролю чиновників. Там, де люди зможуть це організувати, буде все розвиватися, будуватися, відновлюватися. Велика увага приділятиметься новим формам та засобам захисту території. Тішить, що такої “недбалості”, як у попередні роки, не буде.
Прогноз по місцях
Січень (з 26 грудня)
Основна проблема, а отже й увага, спрямована на відновлення інфраструктури. Люди здебільшого відчуватимуть обмеження, проблеми з доступом до комунікацій. Тим, для кого критично важливо мати світло, інтернет, зв’язок по роботі, бажано або виїхати на цей час, або знайти області, менш схильні до цього. Можливо, навіть міняти місце проживання неодноразово, залежно від обставин.
Ворог може намагатися повернути назад раніше залишені позиції. У деяких місцях це може навіть не вдасться ненадовго.
Лютий (з 23 січня)
У цей період ми можемо мати труднощі із забезпеченням, допомогою країн донорів. Можливий аудит допомоги. Можуть бути виявлені “скелети” у нашій шафі. Неприємності, пов’язані з військовими діями, зміщуються більше в гуманітарну площину. Це не лише наші вже існуючі проблеми, а й дії супротивника більше спрямовані на позбавлення цього боку життя. Це може стосуватися продовольства, інфляційних процесів, дітей, полонених.
Лютий (після 19 числа) – березень
Знову активізація бойових дій, під ударом інфраструктура. Навантаження на регіони. На перший план виходить самоорганізація людей та місцевої влади. Саме від них переважно залежить, як проживе цей місяць населення. Тут можуть бути перші спроби досягти певних домовленостей. Населення вкотре відчуватиме обмеження. Тут можуть бути деструктивні дії влади.
Березень (після 19 числа) – квітень.
Дуже цікавий місяць. Можливі чергові визволення територій. Загальний спад напруги населення. Вирішення деяких проблем, пов’язаних із забезпеченням, багато ремонту, відновлення. Причому можуть бути перші інвестиції західного бізнесу в Україну, в регіони, які найбільше постраждали.
Квітень (після 15 числа) – травень.
Місяць, коли можливе укладання мирного договору. Причому враження двояке. З одного боку, начебто все добре, а з іншого те, що буде представлено на загальний огляд, буде дещо прикрашене і мати деякі підводні камені, приховані моменти, про які суспільство дізнається згодом. Тема війни чи майбутньої конфронтації не закриється. З чого можна зробити висновок, що ми не вийдемо до кордонів 1991 року, хоч і суттєво наблизимося.
Травень (після 12 числа) – червень.
Основна увага – економічні проблеми. Ресурси держави. Можливо створено щось на кшталт реєстру потреб, котрим у першу чергу потрібні кошти. Україна входить до режиму економії. Закручування гайок буквально у всіх можливих напрямках. “Перемир’я на фронті”. Хоча ми і не “відводитимемо війська”. Режим готовності зберігатиметься.
Червень (після 9 числа) – липень.
Ще один “виклик” для країни. Щось таке ми повинні зрозуміти, зробити вибір, дію, яка матиме далекосяжні для країни наслідки. Це може бути пов’язане з перебудовою країни, регіональною владою, управлінням територій, децентралізацією управління не на папері, а на ділі. Так само з очищенням влади.
Липня.
Виникають питання, а за чий рахунок та який механізм відновлення країни. Можуть бути перші міжнародні суди, але більшою мірою стягнення “боргів”, краденого, повернення деяких цінностей. Можуть бути обмани, нечесна гра, уникнення відповідальності, пошук крайніх. Україна може вимагати видачі воєнних злочинців. Можливо створено якийсь орган, який це відповідає. Спроба повернути державі, зокрема й активи наших олігархів.
Серпень.
Більшою мірою місяць, коли “ділитиметься влада”, доступ до ресурсів, скандали та неприємності у цій сфері. На жаль, це знову відбуватиметься без урахування реальності та потреби громадян. Щоправда все, про що зможуть домовитися та “вирішувати” в цей період, не триватиме довго. Переглядатиметься. Ненадійні усі “договірняки”.
Вересень
Триватиме тенденція минулого місяця, щоправда, у процес може включитися народ. І владі доведеться зважати на це. Переглянуто деякі питання. Гарний місяць для людей із амбіціями, тих, хто бачить себе у політиці. Зробити собі ім’я. І до речі, заробити вийде у тих людей, хто буде пов’язаний якось із владою, доступом до ресурсів. Можуть запрацювати тендери. Тут є одна особливість: тендери можуть вигравати закордонні компанії. Тому, бажано, налагоджувати зв’язки, партнерські відносини із закордонними партнерами.
Жовтень.
Місяць нічим особливо не примітний для внутрішньої ситуації. Все йтиме в рамках тих процесів, що і в попередні місяці. Підвищиться залежність від грошей заходу, яких не вистачатиме. Основні події на зовнішній арені.
Листопад (після 23 жовтня).
Місяць трансформації влади, як би не було спроб такої легкої узурпації. Коли влада звикла, що її не критикують і вона керує в ручному режимі. Триватиме це недовго. Або взагалі провалитися. Але деякі інституції зміцняться. Швидше за все, це військові та силові структури. До лиха чи добра, – незрозуміло. Спочатку, начебто все красиво та логічно, але досвід таких укріплень у довгостроковій перспективі у різних країнах, як правило, негативний. Подивимося.
Грудень (після 20 листопада)
А тут дуже активний місяць. Може активізуватися агресор (різним способом, провокаціями, відкритою агресією, на міжнародній арені, або одразу всім). Активним буде наш уряд. Активний народ. Як це програється у житті, важко сказати. Це може бути як захист кордонів держави, так і внутрішній конфлікт, спровокований різними факторами та силами.
Але в будь-якому випадку Україна переможе і 2023 стане одним з важливих етапів на шляху до цієї перемоги.
Слава Україні!
Героям слава!
Шукайте деталі в групі Facebook