Служба безпеки успішно захищає інформаційну та цифрову безпеку України в умовах війни: з початку року нейтралізовано понад 4,5 тис. кібератак і кіберінцидентів.
Про це начальник Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк заявив в ефірі телеканалу «Ми-Україна».
«Ми підійшли до 2022-го року, маючи позаду 8-річний досвід гібридної війни. Адже війна у кіберпросторі тривала і раніше. На момент вторгнення ми вже були готові до найгірших сценаріїв. А масовані кібератаки, які ми відбили в січні та лютому, стали додатковими «тренуваннями» перед вторгненням», – зазначив Ілля Вітюк.
Він підкреслив, що з початком повномасштабної агресії роботи стало набагато більше. Якщо у 2020 році було зафіксовано майже 800 кібератак, у 2021 – 1400, то вже цьогоріч – їхня кількість зросла у понад 3 рази.
«Сьогодні країна-агресор завдає в середньому більше 10 кібератак на добу. Про більшість українське суспільство, на щастя, навіть не знає», – зауважив Ілля Вітюк.
Він розповів, що в зоні особливої уваги ворога є енергетика, логістика, військові об’єкти, а також – бази даних органів влади та інформресурси.
«Ми моніторимо ризики і загрози у режимі реального часу 24/7. Більшість хакерів із російських спецслужб, що працюють по нам, знаємо поіменно. Іде робота з їх документування. Після перемоги України на них чекатиме окремий блок засідань міжнародного військового трибуналу», – резюмував Ілля Вітюк.
У листопаді українцям дадуть доплати в розмірі 600 грн – кому конкретно У листопаді українцям…
Українцям розповіли про перевірку газових систем та обов'язкові платежі за послуги В Україні триває технічне…
Юрист розповів, що робити чоловікам без документів під час зустрічі з військкомами Військовозобов'язані повинні носити…
Стало відомо, що зміниться для українців вже із завтрашнього дня Наступного місяця на українців чекають…
Адвокат попередив, що Рада скасує медичну таємницю для всіх ТЦК Українці не зможуть безпечно сходити…
В Україні у листопаді 2024-го пенсійні виплати збільшаться у тих, хто отримає право на вікову…