Служба безпеки успішно захищає інформаційну та цифрову безпеку України в умовах війни: з початку року нейтралізовано понад 4,5 тис. кібератак і кіберінцидентів.
Про це начальник Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк заявив в ефірі телеканалу «Ми-Україна».
«Ми підійшли до 2022-го року, маючи позаду 8-річний досвід гібридної війни. Адже війна у кіберпросторі тривала і раніше. На момент вторгнення ми вже були готові до найгірших сценаріїв. А масовані кібератаки, які ми відбили в січні та лютому, стали додатковими «тренуваннями» перед вторгненням», – зазначив Ілля Вітюк.
Він підкреслив, що з початком повномасштабної агресії роботи стало набагато більше. Якщо у 2020 році було зафіксовано майже 800 кібератак, у 2021 – 1400, то вже цьогоріч – їхня кількість зросла у понад 3 рази.
«Сьогодні країна-агресор завдає в середньому більше 10 кібератак на добу. Про більшість українське суспільство, на щастя, навіть не знає», – зауважив Ілля Вітюк.
Він розповів, що в зоні особливої уваги ворога є енергетика, логістика, військові об’єкти, а також – бази даних органів влади та інформресурси.
«Ми моніторимо ризики і загрози у режимі реального часу 24/7. Більшість хакерів із російських спецслужб, що працюють по нам, знаємо поіменно. Іде робота з їх документування. Після перемоги України на них чекатиме окремий блок засідань міжнародного військового трибуналу», – резюмував Ілля Вітюк.
Від того, чи вдасться знайти компромісне рішення, залежатиме не лише стабільність енергопостачання, а й характер…
Впровадження електронних процесів також зробить процедуру проходження медичного огляду більш зручною та прозорою. Міністерство оборони…
Втім, за її словами, це не назавжди, а на деякий час Екстрасенстка Ісіта Гая зробила…
Українців штрафуватимуть за "незаконну" форму одягу Усіх любителів носити військову форму, не маючи на те…
Кому вручатимуть повістки і що відомо про мобілізацію на 2025 рік. В Україні впроваджується…
Цими вихідними Україна опиниться під впливом незвичайних погодних умов. Про це на порталі ""повідомив синоптик…