The Military Balance 2022 підрахувало, що реальна кількість боєздатних Ту-95МС становить щонайбільше 50% від кількості “на папері”.
Бомбардувальники Ту-95 МС 80-90-х років, якими Росія останнім часом атакує Україну, є простішими в обслуговуванні та надійнішими, ніж новіші Ту-160.
Про це йдеться в матеріалі Defence Express.
“Орки воліють використовувати Ту-160 скоріше для демонстративних “акцій залякування”, а всю “рутинну бойову роботу” на кшталт спільних польотів зі стратегічною авіацією КНР чи обстрілів нашої землі “вивозять” Ту-95МС”, – зазначають автори видання.
Там додають, що Ту-160 може взяти на борт до 12 крилатих ракет типів Х-555 чи Х-101, а Ту-95МС – значно менше, або до 6 ракет Х-555 на внутрішніх вузлах підвіски, або до 8 ракет Х-101 на зовнішніх вузлах підвіски.
“Зазвичай про цей турбогвинтовий бомбардувальник (Ту-95МС – ред.) заведено вважати, що, мовляв, цей літак дуже старий, а значить, неефективний. Але по-перше, “вік” літака не завжди прямо пропорційний ефективності, і це показує приклад американського B-52. А по-друге, Ту-95МС насправді не такий вже старий, його серійне виробництво відбувалось із 1982 по серпень 1992 року. Відповідно, “найстаріший” борт має “вік” 40 років, “наймолодший” – 30 років. І це насправді не набагато більше, аніж у Ту-160, серійне виробництво якого відбувалося в 1987-1992 роках і по якому діапазон строку служби літаків коливається на рівні 30-35 років”, – зауважує Defence Express.
The Military Balance 2022 підрахувало, що на кінець минулого року окупанти мали у своєму розпорядженні 60 літаків Ту-95МС. Але схоже, що реальна кількість боєздатних бомбардувальників цього типу суттєво менша. Для ударів по Україні Росія підіймати в повітря щонайбільше до 20 літаків Ту-95МС, для спільних польотів зі стратегічною авіацією КНР 2022 року – щонайбільше до 10 “бортів”. Реальна кількість боєздатних Ту-95МС становить щонайбільше 50% від кількості “на папері”.
Характеристики ракетоносця Ту-95 МС, історія, які ракети він несе, та чому його використовують для обстрілів України, читайте в матеріалі ТСН.ua.
З нового року в Україні почне діяти новий Закон “Про дошкільну освіту”, який Верховна Рада…
Попередження про небезпечні та стихійні метеорологічні явища в Україні, повідомляє Укргідрометцентр. 10 січня на Закарпатті…
Пенсіонерів звільнили від сплати податку Пенсіонери можуть не сплачувати земельний податок, якщо їхня ділянка відповідає…
Військовозобов'язаним чоловікам нагадали про важливу процедуру та попередили про наслідки. Закон зобов'язує громадян зі статусом…
Перевірка земельної ділянки перед покупкою – це не просто формальність, а обов'язкова процедура, яка захистить…
Законопроєкт №10216 відображає прагнення України до інтеграції до європейської спільноти та встановлення цивілізованих правил торгівлі…