The Military Balance 2022 підрахувало, що реальна кількість боєздатних Ту-95МС становить щонайбільше 50% від кількості “на папері”.
Бомбардувальники Ту-95 МС 80-90-х років, якими Росія останнім часом атакує Україну, є простішими в обслуговуванні та надійнішими, ніж новіші Ту-160.
Про це йдеться в матеріалі Defence Express.
“Орки воліють використовувати Ту-160 скоріше для демонстративних “акцій залякування”, а всю “рутинну бойову роботу” на кшталт спільних польотів зі стратегічною авіацією КНР чи обстрілів нашої землі “вивозять” Ту-95МС”, – зазначають автори видання.
Там додають, що Ту-160 може взяти на борт до 12 крилатих ракет типів Х-555 чи Х-101, а Ту-95МС – значно менше, або до 6 ракет Х-555 на внутрішніх вузлах підвіски, або до 8 ракет Х-101 на зовнішніх вузлах підвіски.
“Зазвичай про цей турбогвинтовий бомбардувальник (Ту-95МС – ред.) заведено вважати, що, мовляв, цей літак дуже старий, а значить, неефективний. Але по-перше, “вік” літака не завжди прямо пропорційний ефективності, і це показує приклад американського B-52. А по-друге, Ту-95МС насправді не такий вже старий, його серійне виробництво відбувалось із 1982 по серпень 1992 року. Відповідно, “найстаріший” борт має “вік” 40 років, “наймолодший” – 30 років. І це насправді не набагато більше, аніж у Ту-160, серійне виробництво якого відбувалося в 1987-1992 роках і по якому діапазон строку служби літаків коливається на рівні 30-35 років”, – зауважує Defence Express.
The Military Balance 2022 підрахувало, що на кінець минулого року окупанти мали у своєму розпорядженні 60 літаків Ту-95МС. Але схоже, що реальна кількість боєздатних бомбардувальників цього типу суттєво менша. Для ударів по Україні Росія підіймати в повітря щонайбільше до 20 літаків Ту-95МС, для спільних польотів зі стратегічною авіацією КНР 2022 року – щонайбільше до 10 “бортів”. Реальна кількість боєздатних Ту-95МС становить щонайбільше 50% від кількості “на папері”.
Характеристики ракетоносця Ту-95 МС, історія, які ракети він несе, та чому його використовують для обстрілів України, читайте в матеріалі ТСН.ua.
Нардепка Анастасія Радіна / фото УНІАН, Таня Поляковська Серед народних депутатів, які голосували за закон,…
Українців уже попередили, наступного року багато хто залишиться без відстрочки Багато українців втратять відстрочку від…
Є різниця між чоловіками, яких примусово доправили до ТЦК і тими, хто прийшов добровільно. Про…
У 2025 році планується індексація пенсій, проте суттєві зміни для більшості пенсіонерів, найімовірніше, залишаться непомітними.…
Українці можуть законсервувати яйця на зиму, як це зробити Дожилися, українці консервують яйця на зиму…
У Генштабі розповіли, як бригади зможуть покращити вербування добровольців Головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирський…