facebook

В Україні зросли тарифи на комунальні послуги, – Держстат

В Україні протягом року зросли тарифи на комунальні послуги. Підвищення становило 6% порівняно з показником попереднього року. Відповідні дані надав Держстат.

У Державній службі статистики України повідомили про те, що максимально – на 24,6% – зросла вартість утримання та ремонту житла. Громадяни стали більше платити за прибирання сміття. Каналізація також подорожчала – на 14,9%. Українці стали платити більше за послугу водовідведення – на 12%.

Інші тарифи також змінилися. Гаряча вода та опалення подорожчали незначно – на 0,2%, а управління багатоквартирними будинками – на 3,2%. При цьому тариф на газ знизився на 0,3%. Електроенергія не змінилася у ціні.

У Міністерстві економіки повідомили, що у грудні 2022 року вартість блакитного палива без ПДВ становила 26,199 тис. грн на 1000 кубометрів. Це на 9,2% дешевше, ніж було в листопаді, коли фактична вартість була на рівні 28,855 тис. грн – на 25% дешевше за минулий місяць. У жовтні тариф становив 38,295 тис. грн – на 4,1% менше у порівнянні з вереснем.

Нагадаємо, що основні тарифи ЖКГ заморожені на весь період повномасштабної війни, а також на півроку після скасування воєнного стану. Мораторій поширюється на підвищення тарифів на гарячу воду, опалення та газ. Вартість електроенергії точно не змінюватиметься до завершення сезону.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...