facebook

“Убив її, як вона вбила мене”: в Італії колишній хлопець убив 23-річну українку, її тіло знайшли

В Італії зникла 23-річна українка родом із Чернівців Яна Малайко. Дівчина вже близько восьми років мешкала в цій країні, а останні три роки жила з громадянином Молдови Дмитром Стратаном, який на десять років старший за неї.

'Убив її, як вона вбила мене': в Італії колишній хлопець убив 23-річну українку, її тіло знайшли

Нещодавно Яна розірвала з ним стосунки, але чоловік переслідував її. Наразі є всі підстави вважати, що він убив українку, а тіло сховав. Однак жодних свідчень він поки що не дає. До пошуків Яни, крім поліції, долучилися рідні, друзі, волонтери.

Коли матеріал готувався до публікації, стало відомо, що тіло Яни Малайко знайшли. Це сталося сьогодні, 1 лютого, о 15:15 за італійським часом. Тіло було заховано у провулку в кущах під купою дров на межі міст Кастільйоне-делле-Стів’єрі та Лонато.

Зникла вночі

23-річна українка, яка народилася в Чернівцях, зникла в Італії у місті Кастільйоне-делле-Стив’єре регіону Ломбардія у ніч із 19 на 20 січня. Поліція припускає, що її вбив колишній хлопець, 34-річний громадянин Молдови Дмитро Стратан, з яким дівчина мала стосунки протягом трьох років.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Незадовго до зникнення Яна пішла від нього, оскільки хлопець часто випивав, вживав наркотики, ніде не працював. В італійських ЗМІ пишуть, що новий друг українки на ім’я Андрій також повідомив, що колишній піднімав руку на дівчину.

Яна останні роки працювала барменом у кафе. Його власники – родичі обвинуваченого у вбивстві – мати чоловіка Анна та сестра Христина. Вони вже давно мешкають в Італії.

Сказав, що захворів песик

Квартира Христини розташована в тому самому багатоквартирному будинку, де й кафе. Після того як Яна розірвала стосунки з Дмитром, Христина дала притулок їй у своїй квартирі доти, поки та не знайде собі нове житло.

 

Дмитро не міг змиритися з тим, що дівчина покинула його. Він постійно дзвонив їй, просив повернутися. А також влаштував за нею стеження, погрожував. Сама Яна розповідала, що він з геолокації в телефоні міг обчислювати пересування колишньої коханої.

19 січня Яна провела вечір зі своїм новим другом Андрієм, який працює на фермі в місті Мантуя, вони повечеряли у ресторані. Проте Дмитро дзвонив їй і казав, що захворів їхній собачка – шпіц на прізвисько Булка, який залишився в нього. Запропонував зустрітися у квартирі, щоб він міг передати їй Булку.

Яна погодилася, Андрій провів її додому. Цього дня Христини не було у квартирі, причому Дмитро про це знав. Він мав ключі від житла, він проник туди і відключив відеокамеру.

Витяг із квартири чорний пакет і відвіз

У поліції припускають, що вбивство сталося між 2:30 ночі та 5 годиною ранку. У цей час Дмитро вийшов із ліфта і витяг звідти великий чорний пакет. Це зафіксували камери спостереження в будинку. Він витяг його у двір. Потім, мабуть, закинув у машину й вивіз.

Вранці він зателефонував до свого друга і сказав, що вбив Яну, проте той йому не повірив. Вранці у квартиру заходила мати Дмитра. Вона нібито нічого підозрілого не помітила, а на запитання “Де Яна?” Дмитро відповів, що не знає.

Коли Христина приїхала до квартири, вона побачила там сліди крові, а Яни ніде не було. Вона запитала у Дмитра, де Яна, на що він відповів: “Я вбив її так само, як вона вбила мене”. Після цього його сестра викликала поліцію та повідомила про це матері.

Наразі Дмитра заарештовано, але він не дає свідчення і не каже, куди сховав тіло.

Яна хворіла, і батьки перевезли її до Італії

Пошуки ведуться в передмісті. Там один фермер бачив авто Дмитра, яке загрузло в бруді, він ще допомагав йому звідти вибратися. Навколо – поля, водоймища.

Батько Яни Олександр приїхав у це місто, щоб зайнятися пошуками єдиної дочки.

“У підлітковому віці Яна сильно захворіла. Вона перенесла дві операції, одна була дуже складною – їй видалили частину кишківника. Однак це не вирішило проблеми, і ми відправили Яну до Італії, до моєї мами, яка давно живе там. Італійські лікарі провели лікування і без операції змогли допомогти моїй дочці. Вона почала там відвідувати школу, і ми подумали, що нехай живе там, ближче до медичної допомоги. Так вона залишилася в Італії”, – розповідає батько дівчини OBOZREVATEL.

Через кілька років Яна познайомилася із Дмитром, якийсь час вони зустрічалися. “Потім прийшли і сказали, що люблять одне одного і хочуть бути разом. Мені ніколи не подобалася ця людина. Але що ми можемо сказати нашим дорослим дітям? Якщо хочете бути разом, що ж, спробуйте”, – згадує Олександр.

 

Яна перебралася в Кастільйоне-делле-Стів’єре, стала працювати барменом у барі, який належить матері та молодшій сестрі Дмитра. Жінки прийняли її дуже добре. Яні подобалося жити в цьому місті, у неї було багато друзів.

“Поверни нашу дівчинку”

Але стосунки з Дмитром згодом почали псуватися. Він дедалі частіше напивався, не бував удома, проводив час у компаніях. Його сестра в італійській пресі розповідала, що він захоплювався і наркотиками.

“Яна вирішила з ним розлучитися. Якось вона подзвонила мені і сказала, що дала йому останній шанс виправитися. Вона хотіла нормальну родину, дітей. А насправді вона його вдома не бачила, він весь час десь гуляв. А через декілька днів сказала, що порвала з ним. Ми стали підшукувати їй квартиру для оренди в цьому ж місті, тому що їй там подобалося. Але все обірвалося в одну ніч”, – каже батько.

Нині Олександр разом із поліцією, волонтерами, друзями обходять місцевість, де бачили автомобіль Дмитра тієї ночі. Використовують і дрони, і гелікоптери. Вони сподіваються знайти тіло Яни, щоб гідно її поховати.

Дмитру вже висунули звинувачення, він заарештований, але мовчить. Батько через ЗМІ звертався до обвинуваченого, просив, щоб він сказав, де дочка. Також через відео звернулася і мати дівчини Тетяна, яка живе і працює в Канаді. “Ти знаєш, де вона, поверни нашу дівчинку”, – сказала Тетяна.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...