facebook

Українці в лютому заплатять за газ за різними тарифами: різниця становить до 28%

В Україні абсолютна більшість сімей платять за газ “Нафтогазу” (діє тариф 7,96 грн за куб). Проте частина українців купує блакитне паливо за тарифами приватних постачальників: різниця між їхніми пропозиціями становить до 28% (від 7,7 до 9,9 грн за куб).

Як повідомляє “Газправда”, найвигідніша пропозиція – у компанії “ЕРУ Людям”. Це маленький столичний постачальник блакитного палива. Найвищі ціни у “СвітлоГазу” (9,99 грн за кубометр). Це також компанія із Києва.

Чому діють різні тарифи?

До повномасштабної війни в Україні працював повноцінний ринок газу. Свої пропозиції щодо продажу газу населенню пропонували різні компанії. З травня 2022-го абсолютна більшість українців почали купувати блакитне паливо у “Нафтогазу”. Виявилось, що єдина компанія, яка може без проблем забезпечити споживання великої кількості українців.

При цьому залежно від того, у кого та на яких умовах купують газ, приватні компанії можуть пропонувати різні ціни. Ті клієнти, наприклад, які залишаються клієнтами “СвітлоГаз”, сплачують замість 7,96 грн. 9,9 грн. за кожен кубометр. При цьому будь-якої миті українці мають право змінити постачальника газу.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Зазначимо, до кінця військового стану і протягом шести місяців після нього в Україні не підвищуватимуть тарифи на газ. При цьому після закінчення війни має великі перспективи для того, щоб самостійно забезпечити себе блакитним паливом. Це дозволить утримувати ціни на газ у відносно стабільному діапазоні.

 

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...