Сьогодні Україна та світ відзначають Всесвітній день свободи преси

svobodasvoboda

Україна у світовому рейтингу піднялася на 22 пункти і стала 107 країною за рівнем свободи медіа.

Всесвітній день свободи преси відзначається щорічно з 1992 року з ініціативи представників незалежної преси країн Африки, схвалено Організацією Об’єднаних Націй з питань освіти, науки й культури (ЮНЕСКО).

Дата 3 травня обрана не випадково. Саме цього дня 1991 року в столиці Намібії представники незалежної преси країн Африки прийняли «Віндхукську декларацію», у якій містився заклик до урядів держав світу забезпечувати свободу преси та її демократичний характер. У декларації підкреслювалося, що найважливішою складовою частиною будь-якого демократичного суспільства є вільна, плюралістична й незалежна преса. 1993 року Генеральна АсамблеяООН прийняла рішення проголосити 3 травня Всесвітнім днем преси.

У цей день згадують журналістів, які загинули при виконанні професійних обов’язків.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.
Індекс свободи преси у світі
Авторські права:
Звіт за 2016 рік «Репортерів без кордонів»

Остання редакція Всесвітнього індексу свободи преси, яку вирахувала міжнародна організація «Репортери без кордонів» свідчить, що в останні три роки на кожному континенті спостерігається «глибоке і тривожне» зниження поваги до свободи медіа.

У багатьох країнах, зазначається у тексті, були прийняті закони, що криміналізують такі дії як «образа президента», «богохульство» чи «підтримку тероризму». В результаті – зростає самоцензура.

Починаючи з індексу 2013 року, «Репортери без кордонів» підраховують індикатори загального рівня порушень свободи слова в кожному регіоні і по всьому світу. Чим вищий показник, тим гірша ситуація. Глобальний показник знизився на 3,71% – від 3719 пунктів  торік до 3857 цього року. З 2013 року зафіксоване падіння на 13,6%.

Америка пірнула на 20,5%, передусім внаслідок нападів та вбивств журналістів у Мексиці та Центральній Америці. У Європі та на Балканах зниження становило 6,5%, в першу чергу через посилення впливу екстремістських рухів та ультраконсервативних урядів.

Погана оцінка регіону Центральної Азії та Східної Європи знизилася ще на 5%, як наслідок все більш “холодного” середовища для свободи медіа та свободи слова у країнах з авторитарними режимами.

Фінляндія залишається на вершині індексу, Еритрея (180 місце) – внизу. Серед усіх європейських країн рекордне падіння – на 29 позицій – відбулося у Польщі, яка з 18 місця опустилася на 47. Зростання, навпаки, відбулося у Тунісі: країна перемістилася на 30 сходинок вгору і опинилася на96 місці індексу.

Джерело – http://kyiv.ridna.ua/

annashchesna

Recent Posts

Спіймали на гарячому! Під час аеророзвідки на Луганському напрямку українські військові помітили окупанта-наркомана і “вилікували”

Спіймали на гарячому! Під час аеророзвідки на Луганському напрямку українські військові помітили окупанта-наркомана і "вилікували"…

1 годину ago

Росія вкотре довела, що вона є правовою державою. Військовій прокуратурі рф заборонили розслідувати скарги на дії «фронтових» командирів

Головна військова прокуратура рф заборонила розглядати скарги на фронтових командирів. Солдати та їхні рідні масово…

20 години ago

Перша група добровольців підписала “Контракт 18-24” з 95-ю ОДШБр

Перша група добровольців підписала "Контракт 18-24" з 95-ю ОДШБр Перші військові у рамках проєкту "Контракт…

23 години ago

Контракт 18-24. Що це? Як долучитися? Які його переваги?

Контракт 18-24. Що це? Як долучитися? Які його переваги? Докладніше І долучайся до війська: https://18-24.army.gov.ua…

3 дні ago

В Іванівській області невідомі викрадають місцевих жителів, примушують їх підписувати контракт і їхати на війну

В Іванівській області невідомі викрадають місцевих жителів, примушують їх підписувати контракт і їхати на війну.…

4 дні ago

Ці хлопці вже зробили усвідомлений вибір. Вони прийшли самі — без примусу, без тиску.

🔥 Ці хлопці вже зробили усвідомлений вибір Вони прийшли самі — без примусу, без тиску.…

4 дні ago