facebook

Українців попереджають про небезпечний рис, який завезений з Італії: перевищений рівень кадмію

До Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області надійшло повідомлення щодо вперевищення допустимого рівня кадмію у рисі для ризото. Він експортувався з Італії (виробник: Sapori Nostrani di Giorgio Turco, Italy; трейдер: WB Polska Sp. z o.o., Poland) до України (одержувач: ТзОВ «БЮРО ВИН», вул. Мечникова, 9, м. Київ, 01021).

Про це повідомили в пресслужбі відомства.

У Держпродспоживслужбі закликають підєприємців вжити заходи щодо вилучення продукції з обігу, а також проінформувати Головне управління відомства на Волині вул. Поліська Січ 10, м. Луцьк, Волинська область, 43010, тел.: +380 332 72-93-81.

Довідка

Кадмій – це природний важкий метал, здатний накопичуватися в живих організмах. В організм людини кадмій потрапляє в основному з їжею і водою, хоча є й інші джерела надходження цього мікроелемента – наприклад, тютюновий дим. Кадмій накопичується в трубчастих кістках, підшлунковій залозі, селезінці, але, перш за все, в печінці й особливо в нирках, причому період його напіввиведення з організму становить від 10 до 30 років.

Кадмій має токсичну дію на нирки, кісткову і дихальну системи. Його відносять до числа канцерогенів, небезпечних для людини.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...