facebook

“Хочемо відчути себе рівноцінними”: в Україні одностатева пара подала через “Дію” заявку про реєстрацію шлюбу

Сьогодні, 28 лютого, в застосунку “Дія” з’явилась можливість подати онлайн заявку на шлюб. Скористатись послугою вирішила одностатева пара хлопців. Віталій Царюк та Віктор Назаренко очікують, що їм прийде відмова через заборону одностатевих шлюбів в Україні, але кажуть, що «хотілося трохи відчути себе рівноцінними людьми».

Про це розповів один з наречених Віталій Царюк у мережі Facebook.

До слова, система не перевіряє стать заявників, тому Віталій та Віктор, які разом уже 7 років, вирішили цим скористатися.

“Звісно, ми не живемо у світі рожевих поні. Заявка розглядається добу, після чого нам прийде відмова і ми це розуміємо. Але так хотілося трохи відчути себе рівноцінною людиною”, — зазначає у дописі Царюк.

Хлопець у своєму дописі розповів, які труднощі виникають в одностатевих пар в Україні через відсутність права укласти шлюб.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

“Я все ще не можу бути вписаний в “сімейну” страховку партнера. У разі моєї смерті, Віктору треба буде сплатити податок 5% від вартості мого майна (а у випадку хати це дуже дорого), яке йому перейде за заповітом, який треба укласти за гроші, чого не сплачують люди в зареєстрованому шлюбі”, — зазначив Віталій.

Також він додав, що, згідно з Сімейним кодексом, результати медичного обстеження є таємницею і повідомляються лише нареченим, “що теж стане в пригоді, як я буду старим і недієздатним”.

Нагадємо, у серпні 2022 року петиція про легалізацію одностатевих шлюбів в Україні набрала 28,5 тисячі голосів.

Авторка петиції Анастасія Совенко виклала її суть досить коротко: “У цей час кожен день може бути останнім. Хай люди однієї статі отримають можливість створити сім’ю й мати офіційний документ, що підтвердить це. Їм необхідні такі ж права, що й у традиційних пар”.

Президент Володимир Зеленський відповів, що в умовах воєнного стану Конституція України не може бути змінена. Але зазначив, що уряд раніше напрацьовував варіанти рішень стосовно легалізації в Україні зареєстрованого цивільного партнерства, тому Зеленський звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням розглянути це питання.

У травні 2022-го Київський міжнародний інститут соціології провів опитування, яке показало, що українці стали більш толерантними до ЛГБТ-спільноти за останні шість років. Більш як половина опитаних ставляться до ЛГБТ позитивно або байдуже, а майже дві третини українців підтримують рівноправ’я.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...