Categories: Світ

Світом шириться супербактерія діареї, яка не піддається лікуванню

Дослідники активно працюють над вакцинами проти недуги.

Чиновники Центру з контролю і профілактики захворювань (ЦКЗ) б’ють на сполох через супербактерію, що викликає діарею. Дані центру показують помітне зростання кількості штамів бактерій шигелла з широкою лікарською стійкістю за останні пів століття.

Про це пише Gizmodo.

Шигелла є одним із найпоширеніших джерел діареї у світі. Щорічно лише у Сполучених Штатах реєструється близько 450 тисяч інфекцій. Більшість випадків “легкі”, але хворі усе рівно страждають від діареї, лихоманки та судом протягом тижня. Іноді діарея стає кривавою (стан, відомий як дизентерія). Рідше інфекція може спричинити такі ускладнення, як сильне зневоднення, судоми, ураження нирок і сепсис (часто через те, що бактерії потрапляють у кровотік). Важкі форми захворювання більш імовірні у дуже молодих людей, а також у людей з ослабленою імунною системою.

Бактерії рідко вбивають людей, хоча досі вважається, що через них щорічно госпіталізують тисячі людей. І це залишається серйозною глобальною загрозою для здоров’я, особливо в бідніших регіонах світу зі слабким рівнем охорони здоров’я та санітарії.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, шигела вбиває близько 200 тисяч людей на рік. Більшість випадків минають самі собою, при цьому звичайне лікування полягає тільки в прийомі рідини та відпочинку. Але коли ці інфекції стають серйознішими або виникають у людей з підвищеним ризиком серйозного захворювання, для скорочення його тривалості використовуються антибіотики. Шигела — одне з багатьох бактеріальних захворювань, які набувають стійкості.

Бактерії шигели загалом навчилися чинити опір багатьом антибіотикам, які раніше використовувалися як передові засоби лікування. Деякі штами вважаються широко стійкими до ліків, тобто вони виявляють стійкість до всього спектра препаратів, які зазвичай використовуються для їх лікування.

Ще одна проблема полягає в тому, що шигела заразна, тому спалахи можуть швидко вийти з-під контролю. Бактерії можуть поширюватися через заражену їжу і воду, а також під час контактів між людьми, зокрема і через статевий контакт.

Раніше стало відомо, що на планеті – нова хвороба. Що таке VEXAS, які симптоми та хто у групі ризику – читайте у нашій новині.

 

Саша

Recent Posts

Дoлaр звaлився щe бiльшe: бaнки тa oбмiнники сeрйoзнo змiнили курс вaлют

Чим це викликано Національний банк України (НБУ) другий день поспіль знижує офіційний курс долара щодо…

8 хв. ago

Українцям заборонять продавати свої машини: нові правила вже підготували

До чого готуватись? Українцям готують зміни правил оптової та роздрібної торгівлі вживаними автомобілями. Зокрема, пропонується…

2 години ago

До реєстру військовозобов’язаних внесуть дані всіх жінок від 17 до 60 років: що це означатиме?

Пояснення адвокатки Нещодавно президент підписав законопроєкт, який передбачає зміни в формуванні єдиного реєстру військовозобов'язаних, призовників…

3 години ago

“Шалене похолодання суне в ці області, прогноз приголомшив навіть синоптиків”: куди пре мороз, дощ і снігопад?

Погода у вихідні буде хмарною із проясненнями, проте дощі пройдуть лише в деяких регіонах. Загалом…

4 години ago

По доларах та євро будуть нові правила: НБУ готує масштабні зміни

НБУ готує масштабні зміни Національний банк нарешті почув бізнес. 25 квітня регулятор анонсував наймасштабніший пакет…

6 години ago

“Мобілізувати” можуть не лише машини: що ще дозволено забирати ТЦК та військовим

В українців можуть забрати не лише авто на потреби ЗСУ, а й житло В Україні…

17 години ago