facebook

Український спецпризначенець нібито помер у полоні, але тіла немає (відео)

Родина бійця сподівається, що все ж вдасться перепоховати його тіло у рідному селі Донецької області.

Рік тому спецпризначенець КОРДу Микола Самойленко потрапив у російський полон під Маріуполем. А в лютому 2023 року родині повідомили: їхній цілком здоровий, молодий і спортивний родич помер у полоні через запалення, а де похований – невідомо.

У сюжеті ТСН побратим Самойленка Костянтин Мороз розповів, що у той момент, коли Маріуполь вже окупанти брали в оточення, Микола вирішив поїхати в місто до своїх бойових товаришів.

У день, коли Самойленка захопили в полон, він разом з іншими військовими намагався вивезти цивільних з Маріуполя, навколо якого стискалося кільце. У цій автоколоні була Надія з 3-річним сином, вона побачила, як спецпризначенців КОРДу, які їх супроводжували, беруть у полон. Її чоловіка теж взяли у полон.

Микола Самойленко востаннє зателефонував мамі у вересні 2022 року. Він був в Оленівці, а потім родина дізналася, що полонених КОРДівців перевели до Донецького СІЗО, де зв’язку з ними не було.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

28 лютого брату Миколи зателефонував начальник військового й сказав, що Коля помер у полоні 19 січня 2023 року. Йому було лише 26 років.

“Нам сказали, що у нього почалося гостре запалення легенів, а потім – гострий менінгіт. Де тіло мого сина, я не знаю”, – розповідає й плаче мати Миколи.

Побратими підтверджують, що у Самойленка був чудовий стан здоров’я, тож у полоні його просто зламали й убили. Що насправді сталося з Миколою й де він похований – наразі невідомо.

Умови утримання захисників України у російському полоні
Раніше священик ПЦУ Василь Вирозуб розповідав, що полонених українців у Росії жорстоко катувати – били струмом, запихали цвяхи під нігті, а також тримали без їжі, води й сну.

В Офісі українського омбудсмена розповідали, що з особливою жорстокістю тортури застосовувалися до офіцерського складу ЗСУ та бійців загону спеціального призначення “Азов”. Під час допитів українських військовополонених ставили на коліна, били прикладом від автомата по пальцях ніг та відкритих ранах, застосовували плоскогубці, закидали зашморг на шию і душили. Крім того, катували електрострумом, били киянкою та ногами.

А у ніч на 29 липня 2022 року внаслідок дій окупантів була знищена будівля на території колишньої виправної колонії у смт Оленівка, в якій утримувались українські військовополонені, виведені з заводу “Азовсталь”. Загинули понад 50 українських захисників, кількість поранених невідома.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...