facebook

З квітня подорожчає комуналка

Вартість води в Україні вдвічі збільшать через зростання вартості складових тарифу

В результаті в середньому сім’я щомісяця платитиме на 60 грн більше. А в рамках першого етапу підвищення вже у квітні ціна збільшиться на 12,3%.

Як і чому підвищать тариф
Як йдеться у роз’ясненні НКРЕКП, у середньому витрати сім’ї із 2-3 осіб зростуть на 60 грн. «Рівень тарифів на підприємствах водопостачання та водовідведення залежить від місцевих особливостей виробництва та надання цих послуг», – зазначають у компанії.

Так, ціни залежать від джерела водопостачання, його віддаленості від споживачів, якості води у джерелі водопостачання, застосованої технології очищення, обсягу реалізації послуг, стану основних фондів, розгалуженості комунікацій та багатьох інших факторів.

З огляду на досвід державного регулювання НКРЕКП діяльності ліцензіатів у цій сфері оптимальним є перегляд тарифів один раз на рік. НКРЕКП розглядає можливість двоетапного перегляду тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення”, – йдеться у роз’ясненні.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Причин такого зростання кілька. Різко подорожчали реагенти (на 81,69%), а на зарплати доводиться витрачати на 23,97% більше. У ситуації, коли собівартість зростає, єдиний шанс зберегти тариф – компенсувати нижчі ціни з комунального чи державного бюджету. Проте грошей на це нема.

Що ще може подорожчати
В Україні тариф на електроенергію можуть збільшити приблизно вдвічі: з 1,44 грн за кВт*годину (при споживанні до 250 кВт*година на місяць) до 2,5 грн за кВт*годину. Такий крок необхідний для проведення ремонтних робіт.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...