facebook

Путін хотів розмістити ядерну зброю в Білорусі до вторгнення в Україну, – ISW

Президент РФ Володимир Путін, ймовірно, мав намір розмістити російську ядерну зброю в Білорусі ще до повномасштабного вторгнення в Україну.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на звіт ISW.

Але згодом російський диктатор вирішив поєднати розміщення ядерної зброї в Білорусі з початком нової інформаційної кампанії із залякування України та країн ЄС.

Раніше Олександр Лукашенко запропонував Росії розмістити ядерну зброю на території Білорусі ще 30 листопада 2021 року, а у лютому 2022 року Білорусь скасувала конституційний пункт, що закріплює нейтральний статус Білорусі.

У січні та лютому 2022 року експерти ISW прогнозували, що Путін може спробувати розмістити тактичну або стратегічну ядерну зброю в Білорусі в рамках ширших зусиль щодо поглиблення російського контролю над Мінськом.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Путін, ймовірно, утримався від розгортання зброї в Білорусі на початку вторгнення 2022 року, щоб зберегти можливість розмістити її в рамках майбутньої російської інформаційної операції з маніпулювання Заходом.

Ключові висновки ISW:

президент РФ Володимир Путін розпочав передбачувану інформаційну операцію, щоб перешкодити українському опору та позбавити Україну підтримки Заходу.

Путін перебільшував потенціал Росії щодо мобілізації власної оборонно-промислової бази.

Путін просунув ще одну інформаційну операцію, оголосивши, що Росія розгорне тактичну ядерну зброю в Білорусі до 1 липня і відновив стомливі інформаційні операції щодо можливості ядерної ескалації.
Російська армія може втрутитися в наступ бойовиків ПВК “Вагнера” біля Бахмута, щоб запобігти передчасному завершенню наступу.

Російські сили не мають такого ступеня вогневого контролю над українськими наземними комунікаціями з Бахмутом, Авдіївкою та, ймовірно, іншими ділянками фронту, як заявляють російські блогери.

Окупанти вели обмежені атаки на рубежі Куп’янськ – Сватове – Кремінна.

Війська РФ провели масову ротацію сил у тимчасово окупованій Новій Каховці Херсонської області.

Лідер бойовиків ПВК “Вагнера” Євген Пригожин звинуватив російську владу в листуванні історії.

Московські еліти змагаються за фінансування “відновлення” окупованих територій і справді планують використати проекти у своїх інтересах.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...