facebook

ДПСУ заявила про примусове повернення всіх ухилянтів з-за кордону: адвокат пояснив, чи це можливо

За його словами, для примусового повернення має бути ухвала суду.

У Держприкордонслужбі попереджали, що чоловіків-ухилянтів повертатимуть з-за кордону додому.

Адвокат Тарас Никифорчук прокоментував таку заяву і пояснив, чи це можливо.

Юрист нагадав, що військовозобов’язані можуть виїхати за кордон, якщо мають необхідні документи. В інших випадках йдеться про незаконний перетин кордону. Никифорчук наголосив, що за незаконний перетин кордону людині загрожує адмінвідповідальність.

“Якщо людина потрапляє на територію іншої держави – законно чи не законно, – потрібні правові підстави для того, щоб її повернути. Те, що у нас у країні запроваджено воєнний стан, те, що у нас є заборона на виїзд для чоловіків – це не є підставою для того, щоб повернути людину назад на територію України”, – каже адвокат.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Підстави для примусового повернення з-за кордону
“Людина повинна вчинити кримінальний злочин на території України, достатньо серйозний. Надалі ця людина повинна переховуватись від слідства, тобто їй має бути оголошена підозра й мають бути на неї матеріали, які б свідчили, що людина переховується від слідства або суду.

Якщо є інформація, що людина втекла за кордон, то відповідно проводиться засідання суду, подається клопотання. І суддя оголошує людину в міжнародний розшук. Робиться ухвала, яка передається у прокуратуру, а потім вона потрапляє в Інтерпол. Але тут йдеться про важкі злочини”, – пояснює Никифорчук.

За його словами, законно чи незаконно перетнув українець кордон, рішення ДПСУ або прикордонної служби іншої країни не є підставою для того, щоб відправити людину назад в Україну. Для цього має бути ухвала суду.

На думку адвоката, такі заяви української сторони лише чинять негативний вплив. Адже українці, які втекли за кордон і хотіли б повернутися додому після завершення війни, тепер взагалі залишаться на чужині, боячись відповідальності.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...