facebook

“Мужньо боровся за свою країну”: на фронті загинув історик зі Львівщини Ігор Ригель

Ковальські роботи захисника українці могли бачити у фільмах “Захар Беркут”, “Сторожова Застава”, “Козаки”, “Брехлива історія” та багатьох інших.

На війні 7 квітня загинув історик, реконструктор та коваль Ігор Ригель родом зі Львівщини, який пішов на фронт добровольцем після повномасштабного вторгнення Росії.

Про це повідомили у Зимноводській територіальній громаді.

37-річний захисник був родом із села Холодновідка Львівської області. У полеглого бійця залишилися батьки, сестра, багато друзів і людей, які захоплювалися його талантом.

“Ігор Ригель добровольцем пішов на фронт. Він мужньо боровся за свою країну. Після отриманих поранень у російсько-українській війні 7 квітня життя воїна обірвалося. У цей важкий час низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю захисника, який поліг за мирне небо над Україною”, – йдеться в повідомленні тергромади.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Про загибель Ригеля повідомили і у Львівській національній академії мистецтв, де боєць здобув освіту.

“На фронті загинув Ігор Ригель, випускник кафедри художнього металу ЛНАМ. Художник, коваль, історик, реконструктор, воїн, герой…Назавжди в наших серцях!” – йдеться в заяві навчального закладу.

В академії також опублікували роботи бійця, які він створював у своїй кузні. Зокрема, виклали дипломну роботу талановитого майстра – набір кованих меблів.

Про важку втрату пишуть у Мережі і друзі Ригеля. Так, Антоніна Белінська пригадує захисника України як надзвичайно талановиту і дуже веселу людину.

“Ти був мені дуже близьким другом, ми навіть жартували, що знайомі не одне життя, тому можемо вважати себе родичами…)) Я знала про тебе все, а ти про мене… Ти жив на високих обертах, на повні груди, ти надихав мене, читав мені лекції з історії і мистецтв, відкрив для мене багато художників і навчив правильно дивитися на них, навчив правильно малювати в перспективі… Вмів підтримати і підбадьорити цими своїми дурними жартами, які я досі не розумію, але це змушувало мене посміхатися”, – поділилася спогадами Белінська.

Вона також повідомила, що роботи Ригеля українці могли бачити у фільмах “Захар Беркут”, “Сторожова Застава”, “Козаки”, “Брехлива історія” та багатьох інших.

У Клубі історичної реконструкції “Лодь” загибель бійця назвали невимовною втратою для членів організації та всього реконструкторського руху України.

“Цей день приніс гірку звістку про смерть від поранень неймовірно талановитої людини, Майстра і Художника з великої літери. Досі складно повірити. Ігор Ригель – автор багатьох неповторних історичних реплік у царині ковальського ремесла. Пав смертю хоробрих. Невимовна втрата для усіх нас та реконструкторського руху України!” – йдеться в дописі клубу “Лодь”.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...