Як виявилося, ця процедура покривається за рахунок державних медичних гарантій.
У Чернігівській міській лікарні №2 стався інцидент із місцевим жителем, який заплатив лікарям за процедуру тисячу гривень готівкою просто в кабінеті. Як виявилося, ця процедура покривається за рахунок державних медичних гарантій, тож для пацієнта має бути безкоштовною. Чоловік звернувся до НСЗУ (Національна служба здоров’я України).
Про це йдеться у “Суспільне Чернігів”.
Окрім НСЗУ, пацієнт звернувся з відповідною скаргою до обласної прокуратури.
За словами Олександра, він вже давно має хворобу нирок. За скеруванням інституту Шалімова він мав пройти низку процедур, зокрема ендоскопію та колоноскопію. За електронним скеруванням він записався в лист очікування в Чернігівській міській лікарні №2 до ендоскопічного кабінету.
“Лікар, який записував мене, попередив, що процедура доволі болісна і її можна зробити під наркозом. Але це буде платно і коштуватиме 1 000 гривень. Також він сказав, що я маю подумати, і якщо вирішу, що буду робити наркоз, то маю попередити заздалегідь — зателефонувати в кабінет, щоб вони з анестезіологом підготувалися”, — розповів пацієнт.
Згодом він вирішив, що буде робити процедуру під наркозом і вважав, що ця тисяча гривень є офіційною платою за медичну послугу, яку надає лікарня та яка не покривається за рахунок медичних гарантій.
“22 березня мені зробили цю процедуру. Потім лікар прямо в кабінеті сказав, щоб я сплатив за неї. Я прямо там готівкою віддав йому 1 000 гривень. В обмін мені нічого не дали, жодного папірця або документу про те, що ці кошти він від мене отримав. У зв’язку з чим я і звернувся до НСЗУ з проханням надати оцінку цьому факту і написати відповідь, чи це є законним — це стягування коштів, і чи не покривається воно за рахунок медичних гарантій”, — розповів чоловік.
Згідно з листом від НСЗУ, з Чернігівською міською лікарнею №2 укладено договір, який свідчить, що процедура колоноскопії (а також місцева або загальна анестезія) покривається за рахунок державних медичних гарантій.
“Тобто анестезія, яку роблять під час процедури, покривається за рахунок державних медичних гарантій. Натомість лікарі готівкою в кабінеті майже з усіх пацієнтів (адже переді мною робили люди, після мене робили, і вони всі це робили з наркозом) беруть по 1 000 гривень”, — поділився чоловік.
Також в офіційному листі від НСЗУ йшлося, що заклад має повернути пацієнтові гроші за сплачену ним медичну послугу власним коштом.
Станом на зараз з Олександром із лікарні офіційно ніхто не зв’язувався.
“Медичний директор Чернігівської міської лікарні №2 Валерій Якунін щодо ситуації відповів, що в медзакладі нині триває внутрішнє розслідування. Його результати мають надати НСЗУ до 16 травня. Тоді й буде відповідне рішення щодо лікаря, який, за словами Олександра Гашпара, взяв гроші. За словами Якуніна, лікаря не відстороняли від роботи, він продовжує працювати”, — повідомляють журналісти “Суспільного”.
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…