facebook

Проспав мобілізацію і отримав три роки в’язниці: у Львові засудили креативного ухилянта

32-річний львів’янин сам приходив до військомату, але у найвідповідальніший момент проспав і тепер несе покарання.

Серед тих, кого в Україні судять за ухиляння в рамках мобілізації, вперше з’явився випадок, коли обвинувачений заявив, що просто проспав візит до військомату.

У Львові нещодавно було засуджено до трьох років позбавлення волі місцевого мешканця, який саме проспав мобілізацію.
Про такий нестандартний випадок повідомляється в опублікованому вироку на сайті Єдиного реєстру судових рішень.

Як зазначено в документі, справу розглядав Шевченківський районний суд Львова.

Придатний, але любить спати
Про обвинуваченого суд повідомив наступне: “26 вересня 2022 пройшов військово-лікарську комісію, згідно якої був визнаний придатним до військової служби під час мобілізації на особливий період”.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Згідно опублікованої інформації, чоловік під особистий підпис отримав повістку, але ні в призначений час, ні в подальшому не прибув до місця призову. Суд кваліфікував його дії як ухилення від мобілізації, але обвинувачений заперечив свою винуватість.
Суду він пояснив, що він насправді не ухилянт.

“Допитаний в судовому засіданні обвинувачений заперечив свою винуватість у вчиненні даного кримінального правопорушення та пояснив, що він не ухилявся від призову за мобілізацією, без поважних причин, а пройшовши військово-лікарську комісію готовий був прибути до місця призову, однак в день відправки на мобілізацію проспав і вчасно не прибув до місця призначення. На наступний день і всі інші дні не прибув в РТЦК, оскільки не мав можливості зявитися у звязку з тим, що в нього хворі батьки. На даний час готовий до призову на військову службу”, – йдеться у вироку.

Дали термін для виправлення
Своєю чергою допитаний в судовому засіданні заступник військового комісара повідомив, що обвинувачений не тільки не з’явився за викликом, але і не відповідав на телефонні дзвінки.

В підсумку суд призначив військовозобов’язаному покарання у вигляді 3 років позбавлення волі, але з іспитовим терміном у 2 роки. Крім того, як зазначається в документі, до набрання вироком законної сили обвинувачений буде перебувати під домашнім арештом.

Як ми з’ясували з власних джерел в правоохоронних органах, в цій справі є ще один нюанс. За даними правоохоронців, свого часу цей обвинувачений сам приходив до військомату, але згодом його плани, мабуть, дещо змінились.

“Про цього обвинуваченого відомо, що йому 32 роки, він є львів’янином», – повідомила в коментарі для ТСН.ua речниця обласної прокуратури Адріана Дмитренко.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...