facebook

Міністр освіти анонсував нову культуру доброчесності в Україні

Після призначення Оксена Лісового очільником МОН його звинуватили у плагіаті в кандидатській дисертації. Він подав роботу на перевірку в Нацагентство із забезпечення якості вищої освіти й досі очікує на результати.

Джерело:

Lb.ua

Натомість на сьогодні Міносвіти займається формуванням нової культури доброчесності. Також працює над відповідними змінами до законодавства, наголосив міністр освіти.

Лісовий анонсував нову культуру доброчесності
Так, очільник МОН розповів, що зараз формулюють нову ідею доброчесності, нові правила. Які саме, поки не уточнив, але зауважив, що у дисертаціях будуть “надавати більше академічної свободи університетам”.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Не має бути такого, що вимагається певний об’єм і автор мусить “надувати” дисертацію або диплом, бо його дослідження вміщується в 15 сторінок, а треба 100. У нас уже немає кандидатських дисертацій як таких, є PhD, це вже наближено значною мірою до світової моделі,
– сказав міністр.

І додав, що на нього досить довго тиснула радянська культура, в якій свого часу він та інші українці жили. За його словами, тоді ненормальним вважалося очолювати заклад і не бути кандидатом.

До слова, свою кандидатську дисертацію із філософської антропології та філософії культури Лісовий захистив у 2012 році. Тоді очільником МОН був проросійський Дмитро Табачник. У той час, зізнався Лісовий, почалися серйозні репресії всіх, хто не так думав.

Мене звільнили відразу. Але я недовго побув звільненим – депутатам вдалося відстояти МАН і відстояти мене. Тоді мені сказали люди, які підтримували МАН, що треба вибудовувати певну стратегію оборони, бо від мене не відчепляться,
– уточнив нинішній очільник Міносвіти.

І додав, що спочатку займався темою дисертації, дискутував, багато читав і писав ключові речі. Потім потихеньку ставало все більше формальностей, до яких він поставився недостатньо уважно.

Питання в тому, чи це потрібно взагалі і чи можна це назвати наукою. Тому сьогодні ми працюємо над формуванням нової культури доброчесності. Зараз на експертизі відповідні законопроєкти. І буде ряд політик і змін, які я особисто буду підтримувати і впроваджувати,
– резюмував міністр освіти.

Оксена Лісового звинуватили у плагіаті
21 березня Верховна Рада України призначила на посаду міністра освіти і науки України Оксена Лісового.
Оксен Лісовий – воїн, науковець та директор Малої академії наук.
Однак нового очільника МОН вже встигли звинуватити у плагіаті.
Мовиться про кандидатську дисертацію з філософії, яку Лісовий захистив у 2012 році.
Про історію з плагіатом дізналися на тлі позитивних відгуків про новообраного міністра. Уперше це опублікували на сторінці “Українського руху пацифістів”. Ця організація відома тим, що виступає за “мирне закінчення війни і права кожної людини на відмову від військової служби”. Засновником якої є журналіст з Івано-Франківська Руслан Коцаба. Його обвинувачують у держзраді.
Членкиня освітнього комітету Верховної Ради Наталя Піпа підтвердила те, що у дисертації Лісового є помилка. Однак вона не така масштабна, щоб не призначати автора роботи на посаду міністра, вважає Піпа.
У МАН повідомили, що Оксен Лісовий заявив про свою нульову толерантність до академічної недоброчесності.
Новопризначений очільник Міносвіти зранку 23 березня оголосив, що подав свою дисертацію на перевірку до Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. І заявив, що з нетерпінням чекає на результати. При цьому додав: якщо у його роботі виявлять порушення, відмовиться від ступеня кандидата наук.
Свою дисертацію на перевірку подав також і очільник освітнього Комітету Ради Сергій Бакак.
У Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти заявили, що отримали дисертації.
Перевірятимуть наукові роботи до 3 місяців, заявили у НАЗЯВО.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...