facebook

Міфи спростовано: кардіолог пояснив різницю між хворобами серця та їх симптомами

При серцевій недостатності ослаблений орган не може забезпечити клітини достатньою кількістю крові.

Зміст
Міф 1: Серцева недостатність означає, що ваше серце перестало працювати
Міф 2: Серцева недостатність — це те саме, що серцевий напад
Міф 3: Ви нічого не можете зробити, щоб одужати після діагностики серцевої недостатності
Доктор Далджет Каур Саггу, старший консультант-кардіолог і електрофізіолог госпіталю AIG вважає, що наш організм залежить від серцевого накачування, яке доставляє збагачену киснем і поживними речовинами кров до клітин тіла. За його словами, при серцевій недостатності ослаблене серце не може забезпечити клітини достатньою кількістю крові. Це призводить до втоми та задишки, а деякі люди відчувають сильний кашель.

Про це пише видання Times of India.

Серцева недостатність (СН) — це медичний стан, при якому серцевий м’яз не перекачує достатньо крові. За даними дослідників, однією з основних причин зниження здатності серця перекачувати кров є ішемічна хвороба серця (ІХС) та серцевий напад. Однак несправність серцевих клапанів, хронічний артеріальний тиск або генетичні захворювання також можуть бути причиною серцевої недостатності.

Експерт розповів: “Повсякденні дії, такі як ходьба, підйом по сходах або перенесення продуктів, можуть стати дуже важкими. Згідно з Indian Heart, у зв’язку з цим, 50 відсотків серцевої недостатності в індійських чоловіків виникає у віці до 50 років, а у жінок високий рівень смертності від серцевих захворювань”.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Саггу наголосив, що для ефективного лікування цього захворювання вкрай важливо знати кілька помилкових уявлень про серцеву недостатність, які необхідно розвіяти.

Міф 1: Серцева недостатність означає, що ваше серце перестало працювати
Серцева недостатність не означає, що серце перестане битися раптово і без попередніх симптомів.

Насправді існує кілька ознак і симптомів, пов’язаних із серцевою недостатністю. Задишка є одним із таких симптомів, який може виникнути під час фізичних вправ або навіть просто лежачи в ліжку. Інші симптоми включають набряк щиколоток і здуття живота. Хоча деякі люди також можуть відчувати втому або втрату апетиту.

Нині існує цілий арсенал ліків і пристроїв для лікування серцевої недостатності та покращення результатів.

Міф 2: Серцева недостатність — це те саме, що серцевий напад
“І серцева недостатність, і серцеві напади є типами серцевих захворювань. Хоча вони мають схожі причини, вони багато в чому відрізняються. Серцева недостатність — це нездатність серцевих м’язів ефективно перекачувати кров для задоволення потреб організму, тоді як серцевий напад виникає, коли відбувається блокування кровопостачання серця”, — говорить доктор Саггу.

Міф 3: Ви нічого не можете зробити, щоб одужати після діагностики серцевої недостатності
Незважаючи на те, що серцева недостатність є серйозним станом, з нею можна впоратися за допомогою правильного лікування та регулярних консультацій у кардіолога.

Крім того, з розвитком медичних технологій можна лікувати пацієнтів із тяжкою серцевою недостатністю. Коли у пацієнта спостерігається порушення серцевого ритму, що може бути небезпечним для життя, імплантовані дефібрилятори завдають удару електричним струмом по серцю, щоб врятувати життя пацієнта.

Деякі пацієнти також можуть відчувати серцеву недостатність із порушенням провідності електричної системи серця, що змінює ефективність серцевих скорочень.

У такій ситуації може бути рекомендована серцева ресинхронізаційна терапія (CRT), також відома як бівентрикулярна стимуляція. У цьому лікуванні використовується спеціальний кардіостимулятор, щоб шлуночки скорочувалися більш правильно та синхронно. Ця терапія може покращити роботу серця, знизити ризик госпіталізації та збільшити виживаність.

За словами доктора Саггу, “пересадку серця проводять, коли інші методи лікування серцевих проблем не спрацювали, що призводить до серцевої недостатності. Для деяких людей, яким не можна зробити пересадку серця, іншим варіантом може бути вентрикулярний допоміжний пристрій. Це механічний насос, імплантований у ваші груди, який допомагає перекачувати кров із нижніх відділів серця (шлуночків) до решти тіла”.

Інформація в цій статті призначена лише для освітніх цілей і не спрямована на надання будь-яких медичних або клінічних порад. Будь ласка, зверніться до свого лікаря для отримання додаткової інформації.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...