facebook

Надрукувати школу: у Львові за допомогою 3D-принтеру зводять навчальний заклад, який буде єдиним таким на весь світ

3D-принтер зводить лише стіни, цей етап фінансує французький гуманітарний фонд.

У Львові зводять шкільний корпус за допомогою 3D-принтера. Цю технологію для будівництва навчального закладу в Україні використовують вперше. Фінансує проєкт французький гуманітарний фонд, сам принтер привезли з Данії. Корпус, розрахований на сотню учнів, спорудять за два тижні. Відтак будівельний друк планують застосовувати у відбудові України, адже це дешевше і швидше, йдеться в ТСН.

3D принтер шар за шаром друкує стіни майбутньої школи з використанням суміші на основі цементу. “Ми планували почати друк у жовтні, але була масована ракетна атака на Україну, тож ми витримали паузу і розпочали тепер”, – розповідає засновник гуманітарного фонду Жан-Крістоф Боні.

Тут буде новий корпус вже діючої школи, яка затісна для усіх дітей. Тому зводять приміщення для початкових класів, у ньому навчатиметься близько ста учнів.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Новий корпус площею 500 м/кв буде найбільшим навчальним закладом у світі, який зведуть за допомогою друку. Керівник фонду розповідає про переваги цієї технології. “Це на 20% дешевше і в десять разів швидше. Є потреба зараз швидких процесів, щоб відбудовувати країну”, – каже Жан.

Робити триватимуть два тижні, кажуть будівельники. Розробник технології 3D-друку данська компанія використовує її близько п’яти років. Будівлі таким способом уже звели в одинадцяти країнах. “Ми віримо, що це технологія майбутнього, вона дозволяє будувати швидше і краще без архітектурних обмежень також ми знімаємо велику кількість важкої ручної праці, будинок споруджує робот”, – пояснює засновник підрядної компанії Міккель Бріч.

Після школи планують збудувати міст на Херсонщині, кажуть розробники принтера, а також навчатимуть українських колег, у яких попереду відновлення інфраструктури країни, зруйнованої російськими атаками.

3D-принтер зводить лише стіни, цей етап фінансує французький гуманітарний фонд. Внутрішні роботи та підведення комунікацій проводитиме уже місто. Навчальний корпус планують відкрити наступного року.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...