facebook

Передчували свою смерть: курсанти загинули від вибуху через наказ

У прокуратурі вже розпочали розслідування.

На Харківщині загинули двоє курсантів університету цивільного захисту. Вони вчилися на третьому курсі, одному було 20, другому – 21. Смерть настала внаслідок детонації боєприпасу – така офіційна версія у Міжрегіональному центрі гуманітарного розмінування. Втім, однокурсники та батьки твердять: хлопці виконували наказ командира. Їм треба було дістати вибухівку з артилерійського снаряда та зробити з неї макет, йдеться в ТСН.

Двоє курсантів-третьокурсників Роман Сліпець та Євген Кочетов навчалися на саперів. Обставини загибелі у виші наразі не можуть прокоментувати. Про те, що сталося, анонімно погодився розповісти однокурсник загиблих, він був на тому ж поверсі, коли пролунав вибух. “Займалися своїми справами, в аудиторії, в гуртожитку. Пролунав вибух. Спочатку всі подумали, що був приліт. Вибухом винесло двері та зачепило одного з товаришів”, – розповідає Іван.

Поранений курсант Дмитро Солодовніков у лікарні з травмою голови та контузією. За кілька днів до вибуху, розповідають однокурсники загиблих, їхній командир наказав Романові та Євгену зробити макет боєприпаса до пʼятниці. Окрім снаряду, що здетонував, у кімнаті була й інша вибухівка, повідомляють джерела ТСН. “Ми всі чули цей наказ. Він їм сказав, як треба чинити з ним. Вони з ним радилися. В іншому випадку їх не відпустять у звільнення і весь колектив страждатиме і бігатиме стадіоном”, – додає Іван.

“Він телефонував моїй доньці і казав, що командир примушує його та іншого хлопця розбирати вибуховий снаряд, що це небезпечно. І вони не хочуть це робити. Казав таку фразу: якщо я звідти нікуди не поїду, то відчуваю, що я загину”, – так переповідає розмову мама доньки, з якою зустрічався загиблий Євген.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Курсанти взялися до роботи в четвер о другій годині, і невдовзі пролунав вибух. Того ж дня на сторінці Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування повідомили, що загинули двоє саме працівників ДСНС. “Це на совісті Міжрегіонального центру, наразі комісія апарату ДСНС проводить службове розслідування. Вже 4 особи, які відповідають за навчальний процес, відсторонені. Ми, звичайно, зацікавлені, дуже зацікавлені в тому, щоб винні були покарані”, – каже речниця університету Вікторія Коленко.

У прокуратурі за фактом загибелі курсантів відкрили кримінальне провадження. “Треба встановити підстави знаходження цього вибухового пристрою у приміщенні. На яких підставах саме курсанти ДСНС контактували з цим вибуховим пристроєм. Частини його направлені на відповідну експертизу, після чого ми можемо говорити про точну назву боєприпасу, який вибухнув”, – зазначають у прокуратурі.

https://youtu.be/oloCknjt0UA

Загиблих курсантів ховатимуть вже цієї суботи. Попрощатися з дітьми батьки не зможуть, бо нині перебувають на окупованих територіях. Але запевняють, що доведуть справу до кінця і хочуть, щоб винні були покарані. Винуватцям загрожує до 15 років позбавлення волі.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...