facebook

“В Україні разом із повісткою почали видавати ще один папір”: експерт сказав, що тепер чекає на призовників

В Україні почали вручати повістки призовникам по-новому. Зокрема, представники деяких ТЦК кладуть до поштових скриньок громадян одразу два папери – повістку та виклик про розгляд адміністративної справи за порушення воєнного обліку. Адвокат Роман Симутін роз’яснив, що треба робити призовникам із цими документами.

Як інформує “biz.today.ua”, військкомати таким чином вирішили “натиснути” на призовників, адже наприклад, отримавши повістку з умовною датою прибуття у військкомат 04.06.2023, призовник відразу ж отримує папір із викликом про розгляд адміністративного правопорушення на 07.06.2023 р. Таким чином, якщо він прийде у ТЦК в зазначену дату, то справа про правопорушення відкрита не буде.

Якщо ж не прийти у військкомат (ТЦК) за повісткою у зазначену дату, то через три дні проти такого правопорушника розглянуть адмінматеріали та притягнуть його до відповідальності. Штраф за неприбуття до військкомату становитиме 5100 грн.

“У виклику пишуть: 03.06.2023 року стосовно вас буде складено протокол за ст. 210 КУпАП, але у разі явки до ТЦК 03.06.2023 р. справу про примусову поведінку стосовно вас буде скасовано”, – пояснює адвокат.

Обидва документи можуть надіслати як рекомендованим листом, так і просто покласти до поштової скриньки.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

За словами адвоката, така схема притягнення громадян до відповідальності має законодавчі неточності, адже порушено послідовність запрошення та розгляду справи. За його словами, суд у цих справах буде на боці громадян, а не ТЦК. Ця процедура була введена виключно з метою психологічного тиску на призовників, не більше.

Якщо ж ви не скасуєте постанову ТЦК про штраф і сплатите її, визнаєте свою провину та погодитеся з правомірністю притягнення до відповідальності, то далі загрожує кримінальне провадження, підозра та розшук, зазначає адвокат.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...