facebook

Скандал у бібліотеці: дівчині заборонили робити фото та погрожували поліцією (відео)

В поліції кажуть, що дізнаються, що трапилося в бібліотеці.

В Національній бібліотеці імені В. І Вернадського стався скандал. Відвідувачці двоє невідомих людей заборонили робити фото у приміщенні бібліотеки. Як вона зазначає на відео, просто прийшла подивитися на незвичну будівлю бібліотеки, зробити фото та показати їх друзям.

Аргумент заборони, який навели відвідувачці співробітники – “просто нільзя і всьо”. А ще додали, що війна йде.

Користувачка записала відео, на якому запитує у працівників: чому не можна фотографувати, на якій підставі, тут що, літають снаряди?

Працівники відповідають: так, літають, і додають, що через два-три дні поставлять таблички про те, що фотографувати в бібліотеці заборонено.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Вони так і не змогли повідомити дівчині, на якій саме підставі фотографувати інтер’єри бібліотеки імені Вернадського заборонено.

Чоловік за кадром згадує про фронт і про те, що йде війна, мовляв, ви можете передавати дані. Які саме дані, він не уточнив.

Співробітники кілька разів погрожували викликати поліцію. На що дівчина із задоволенням погоджувалася. Але судячи з усього, викликати поліцію в бібліотеці передумали.

Як розповіли сайту ТСН.ua в поліції Києва, інцидент трапився в бібліотеці Вернадського вчора, але по лінії 102 до поліції викликів не надходило.

“За фактом виявленого відео поліцейські Голосіївського управління поліції зареєстрували подію та направилися до бібліотеки. Правоохоронці опитали персонал і нині проводять перевірку”, – розповіли в поліції Києва.

Юрист: бібліотека – це не секретний або військовий об’єкт
Адвокат Олександр Заруцький каже, що бібліотека Вернадського – це публічне місце.

“Особа має право вести знімання в публічно доступних місцях. Єдине може бути зауваження, що, люди, які там перебувають, мають право на захист свого зображення і приватності. Це просто люди, які можуть бути проти, щоб їх цілеспрямовано фотографували. Правила поведінки встановлюють самі заклади, вони мають право це робити, як власники певного приміщення, наприклад, забороняти голосно слухати музику, голосно говорити. Такі правила можуть бути. В цьому разі в закладі, мені здається, перегнули палицю. Якщо не було скарг на фотографування від інших людей, то просто так забороняти робити фото немає підстав”, – пояснює сайту ТСН.ua адвокат Олександр Заруцький.

Він додає, що бібліотека – це не секретний або військовий об’єкт.

“Так, до бібліотеки існує певний режим доступу. Читачі підписують документи, за якими надається право доступу до приміщення. Заповнюючи такий документ, я допускаю, що там є пункт про згоду на правила поведінки в цьому закладі. Така згода свідчить про те, що я знаю їхні правила і з ними погоджуюся, а якщо не погоджуюся, то туди просто не приходжу. Гадаю, що співробітники мали якось нормально дівчині пояснити, чому правилами поведінки в бібліотеці це заборонено, а просто так кричати “припиніть фотографувати!”, бо мені не подобається, це не зовсім коректно. Тут більше схоже на проблему в організації комунікації із користувачами послуг, які надає бібліотека. Якщо попередження у вигляді табличок не було, то дівчині мали б показати правила бібліотеки, де в одному з пунктів написано – “фото заборонене”, інакше ми вам анулюємо читацький квиток. Інші варіанти. типу: припиніть, бо мені не подобається – некоректні”, – додає адвокат.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...