facebook

Чому вчителі мають відповідати за укриття? А. Зотько

Автор: Аліна Зотько, експертка з комунікацій, волонтерка.

Інцидент з невідкритим укриттям у Деснянському районі Києва розворушив вулик невирішених за 15 місяців повномасштбного вторгнення проблем по всій країні.

У нас не вміють запобігати трагедіям, лише постфактум розводити руками, шукати «цапа-відбувайла» і в кращому випадку – почати вирішувати проблеми реактивно.

Останні новини з Житомира: департамент освіти міської ради не придумав нічого краще, аніж покласти відповідальність за використання укриттів у школах на … вчителів.

Наказом передбачена організація чергування працівників закладу в позанавчальний час та у вихідні дні (тобто вдень та вночі). Якщо не буде бажаючих, то примусове призначення відбуватиметься згідно з наказом.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Якими посадовими інструкціями передбачено, що вчителі повинні працювати сторожами, клінінг-менеджерами, спеціалістами із забезпечення громадського порядку та виконувати всі інші функції, які покладаються на особу, відповідальну за відкриття, порядок перебування та забезпечення умов перебування в укриттях?

Мер визнає, що є випадки крадіжок у навчальних закладах під час роботи укриттів (тобто контролювати ситуацію та відповідати за майно мають вчителі). Так само мер підтверджує, що за зачинене укриття в школі наступатиме кримінальна відповідальність (тобто для вчителів?).

Станом на зараз єдиною особою, яку закрили в СІЗО на 60 днів без права внесення застави за невідкритий підвал поліклініки у Києві, став сторож, який не встиг відкрити двоє дверей (поліклініки та підвалу) за лічені хвилини польоту ракети.

Даруйте за подробиці, але в ту ніч я від моменту тривоги до початку вибухів встигла тільки сходити на кухню по воду і накритися ковдрою.

Про добровільність такого чергування чи доплати ніхто не говорить. Але якщо, не приведи Господь, станеться чергова трагедія, вгадайте з одного разу, на кого її повісять?

Я – глибоко зацікавлена особа, бо моя мама працює вчителькою. Її обов’язок – вчити дітей, прищеплювати почуття культури та патріотизму, дбати про безпеку дітей (у т. ч. провести в укриття) під час уроків.

Але не відповідати за збереження шкільного майна, чистоту, порядок перебування в укритті та комунікацію з неадекватними персонажами, які прийдуть у сховище не задля укриття. При всій повазі.

Ми живемо вже 15 місяців в умовах необхідності функціонування бомбосховищ, а не шкільних чи лікарняних підвалів. І займатися ними мають не вчителі та лікарі. Бо не можна мікроскопом забивати цвяхи.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...