Кінець “халяви”: МВФ зажадав обмежити ставки по депозитах в Україні

Міжнародний валютний фонд (МВФ) вимагає від України прийняття законопроекту про зменшення банківських відсотків по депозитах. Фінансова та макроекономічна стабілізація має на увазі збалансування українського бюджету, відновлення економічного зростання і правильну монетарну політику. А остання з них передбачає зменшення облікових ставок, пише “Економіст”.

“Все просто: найбільшим позичальником є держава. Обсяг внутрішніх запозичень становить 700 мільярдів гривень і платити такі величезні відсотки державі вкрай невигідно”, – сказано в матеріалі.

Крім того, відсутність кредитування негативно позначається на економіці України:

“Ні про яке економічне зростання при нинішніх відсотках у країні не може бути й мови. Сьогодні українські банки нікого не кредитують, взагалі нікого – ні фізичних осіб, ні юридичних. Це не тільки дуже погано для економіки, але і може стати справжньою катастрофою для самої банківської індустрії, якщо триватиме ще якийсь час”.

Зазначається, що система депозитів у країні вкрай нежиттєздатна.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

“Банки, звичайно, депозити від населення залучають, але застосувати їх, видати як позики, нікому не можуть. Одночасно з цим величезна інфраструктура у вигляді сотень відділень, тисяч співробітників і безлічі інших витрат тисне на фінансові показники банківських підприємств. Хто буде виплачувати вкладникам їхні відсотки, не ясно. Чи зможе фонд гарантування вистояти в разі масового падіння українських банків, також невідомо”, – пишеться в матеріалі.

ЗМІ нагадує, що Україна серйозно співпрацює з МВФ лише два роки.

“За цей час було зроблено багато, швидкість макроекономічних змін висока. А тому вирішувати питання зі ставками, найімовірніше, будуть дуже скоро. Падіння депозитних ставок вже йде. Та й ситуація в країні, як в політичному, так і у фінансовому плані, залишається досить напруженою. Люди щодня чекали великої війни на Сході і падіння гривні до небаченої глибини, називаючи страшні цифри в 40-50-60 гривень за долар. Ні того, ні того, однак, не відбулося. Незважаючи на бурхливі розмови, українська національна валюта залишається стабільною”, – йдеться в статті.

annashchesna

Recent Posts

Вже з 1 січня: робота дитячих садків повністю зміниться – до чого готуватись батькам

Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…

10 години ago

Бідні пенсіонери: держава змусить повернути частину пенсій – постраждають найнебагатіші

Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…

11 години ago

Ось це “подарунок” під ялинку: на початку 2025 року жорстко зменшать мобілізаційний вік

Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…

12 години ago

У ТЦК розповіли, як відстежують ухилянтів: підписуються спеціально

Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…

12 години ago

На заході України п’яний чоловік у чужому будинку зарізав знайомого

Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…

13 години ago

Для чого оцінки на кожному уроці? Вчителі назвали переваги і недоліки нової системи оцінювання 5–9-х класів

Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…

14 години ago