За кілька років, коли закон запровадять – англійська має стати помічною у багатьох сферах – це медична служба і поліція, які мають зрозуміти прохання про допомогу.
Президент Володимир Зеленський вже подав до Верховної Ради законопроект про англійську мову в Україні. Її за кілька років мають обов’язково вивчити державні службовці різних категорій, екстрені служби. З часом запровадять англійську у всіх дитсадочках, йдеться в ТСН.
У мерія Івано-Франківська на англійську мову роблять ставку, багато працівників її вчать. Мер Руслан Марцинків не без проблем із граматикою теж спілкується іноземною. “Думаю, більшість не з нуля будуть, мають якусь базу, тому практик не стільки є, але якщо закладати, працювати над цим, то може вийти”, – переконує він.
Законопроєкт про застосування англійської мови в Україні – вже у парламенті. Стосується це не лише службовців, а й повсякденних сфер життя. Впроваджуватиметься поступово, і це – не примус, а перевага.
Розширений список держслужбовців-поліглотів має затвердити Кабмін. Для кожної категорії буде перехідний період. Наприклад, керівник обладміністрації складатиме іспит з англійської через два роки після ухвалення закону. “А от, поліцейські чи військовослужбовці, для них передбачено 4 роки. І цей відлік навіть не розпочинається поки не завершиться воєнний стан і зрозуміло, що ніхто там з окопів, чи з несення служби не займався ще англійською мовою”, – пояснює депутатка Євгенія Кравчук.
На державній службі зараз понад 160 тисяч чиновників. Вже рік як для них діє спеціальна програма із вивчення англійської – безкоштовна. “Система дозволяє в будь-який час займатися. Тобто ти сам собі обираєш зручний для себе час, вибудовуєш свою траєкторію навчання”, – каже голова Національного агентства з питань державної служби Наталія Алюшина.
Молодшим легше вчити мову, старше ж покоління службовців має бути конкурентним, а тому за англійську має взятись – курси зручні і для них. “Коли ти займаєшся індивідуально, ти не соромишся, що можливо неправильно щось проговорюєш”, – кажуть “учні”.
Україна зараз має використовувати усі можливості, щоб світ не забував про наші пріоритети і прагнення. За кілька років, коли закон запровадять – англійська має стати помічною у багатьох сферах – це медична служба і поліція, які мають зрозуміти прохання про допомогу. А ще оголошення у транспорті, таблички у музеях. А от чи буде обов’язковим показ фільмів в кінотеатрах мовою оригіналу – англійською – про це в парламенті може виникнути дискусія.
В Україні воєнний стан і загальна мобілізація триває до 8 лютого 2025 року. Президент може…
Українське законодавство спрямоване на запобігання подібним злочинам та захист природної спадщини Охорона навколишнього середовища, включаючи…
Співробітники оперативно-розшукового відділу «Тячів» Мукачівського прикордонного загону викрили організаторів схеми незаконного переправлення осіб через кордон.…
Процес отримання відстрочки від мобілізації потребує уважного підходу та розуміння нюансів. Навіть наявність адміністративних штрафів…
Такі зміни є частиною загальної стратегії Європейського Союзу щодо модернізації та посилення контролю над своїми…
Таким чином, важливість цієї доплати важко переоцінити, оскільки вона допомагає значно покращити фінансове становище людей…