Сьогодні ця тема є дуже актуальною для багатьох, як говорив Білл Гейтс «нерухомість є найкращою інвестицією».
Але ж, як і на всіх ринках, так і в нерухомості, товар є різний. Тож, як вибрати нерухомість щоб не шкодувати згодом?
Перш за все, Ви повинні змиритися, що ідеальних варіантів не буває, тому треба вирішити для себе, з якою ціллю Ви купляєте житло і що саме для Вас є найважливішим.
Наприклад, якщо ви купляєте квартиру під здачу в оренду, то насамперед це має бути вигідне розташування. Розвинута інфраструктура і хороше транспортне сполучення- це є найважливішим! Якщо плануєте студентам-наявність поруч навчальних закладів. Вам не потрібна велика площа тому, що Ви не здаєте квадратні метри в оренду, для чого переплачувати за них при купівлі. Якісні будови зазвичай дорожчі в ціні, але при здачі в оренду це також не береться до уваги, тому «навіщо платити більше». Але не варто економити і брати на окраїні, звичайно «і там знімуть», але ж і за набагато нижчою ціною, а при купівлі різниця в ціні між спальним районом і окраїною невелика.
Якщо Ви купляєте квартиру щоб потім продати і таким чином на цьому заробити, що зараз є актуально. Потрібно купляти житло в новобудові на етапі будівництва, після здачі в експлуатацію будинку, квартира суттєво зросте в ціні, якщо ще й заселена, хоча б частково – стає цікавою для клієнта, який за гарантію готовий і переплатити. Вторинне житло в цьому випадку не цікаво розглядати тому що попит і ціни на нього тільки падають. На окраїні також не варто купляти по тій же причині, що й із здачею в оренду. Не беріть найдешевше – дешевий сир тільки в мишоловці, потім не зможете продати вигідно для Вас.
Якщо ви обираєте житло для себе – мабуть найважливішим є розташування (можливо є прив’язка до роботи, школи, батьків, напрямку виїзду з міста) і якість будівництва. Якість є дуже важливою для житла, адже Ви купляєте квартиру не щодня і не на рік і не два. Тому хочеться щоб будинок і через 5-10 років мав презентабельний вигляд, був теплим і затишним, що нажаль є рідкістю на сьогоднішній день серед новобудов міста. Звертайте увагу чи є двір біля будинку, в ідеалі закритий, чи є місце для парковки чи гараж, навіть якщо у Вас немає машини, згодом можливо буде, не міняти ж через це квартиру. Чи є наявність дитячого майданчику, також, навіть якщо ще немає дітей-будуть! І також чи є поруч дитячі садки, школи, супермаркети, ринки, і т.д., кожен вирішує сам, що для нього є потрібніше біля дому. Не варто купувати для себе житло над дорогою чи біля вокзалу, шум Вам не потрібен, як би не переконували що в квартиру чути не буде, краще вибрати тихіше місце, або хоча б варіант з вікнами в двір.
Не варто відмовлятися від послуг агентств нерухомості, краще довірити все професіоналам, тим паче, якщо є такі, які працюють напряму від забудовників і Ви нічого не втрачаєте. Говорите свої побажання і майстри своєї справи підберуть для Вас всі можливі варіанти, розкажуть плюси і мінуси кожного з них, які Ви як аматор можете не помітити. Їм немає значення в якому із будинків ви придбаєте житло, тому почуєте об’єктивну оцінку того чи іншого будинку. Головне не попастися в руки шахраєм, які є у всіх галузях. Вони є посередниками, тому не потрібно з ними заключати ніяких договорів.
Кожна людина є унікальною і в кожної свої пріоритети – визначте їх і вперед на пошуки. А у наступних дописах я, як незалежний експерт, розкажу Вам про кілька будинків, які були б цікаві для Вас по кожному із варіантів купівлі.
Будьте розумними!
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…