Школярі в Україні з нового навчального року вивчатимуть дисципліну “Захист України”. Програма предмета ще модернізується, але глава МОН Оксен Лісовий вже розповів дітям та батькам, що має на увазі оновлений предмет.
Як інформує “biz.today.ua”, ця дисципліна з’явилася у шкільній програмі ще минулого року, але її вирішили доопрацювати.
“Більше практики, актуальних знань та життєво необхідних умінь. І діти, і вчителі дають відгуки, що програма має бути актуалізована, а предмет – корисним та цікавим”, – розповів міністр.
До курсу “Захист України” входитиме вивчення домедичної допомоги, мінної безпеки, управління дронами та орієнтування на місцевості. У МОН не повідомляють, учні яких класів матимуть доступ до нових знань, але ймовірно, це учні 10-11 класів.
Дисципліну запровадять у школах різних областей України. На основі відгуків учнів програма дисципліни доопрацьовуватиметься. Вчителів також чекає навчання, щоб їм було чого навчити своїх підопічних.
Для цього міністерство закликає до співпраці міжнародні та громадські організації, які мають досвід навчання дорослих. Зокрема, тих фахівців, які готові навчати вчителів роботі з симуляторами FPV дронів, мають спеціалізацію в топографії, домомедичній допомозі та запобіганні травматизму.
Курс “Захист України” хочуть зробити практичнішим, адже у військових реаліях це необхідно. Навички, яким хочуть навчати українських школярів, стануть їм у нагоді й у мирному житті.
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…