facebook

Притча про те, як вороги, самі того не усвідомлюючи, можуть принести вам користь

В одній державі настільки вірили в провидіння, що у них був такий звичай: кожному засудженому на cмeрть перед стрaтою пропонувалося тягнути жереб долі.

У мішечку були всього 2 листочка – «Життя» і «Cмepть». Якщо засуджений витягав перший листок, його милували. Якщо другий – вирок тут же приводили у виконання. Таким чином, у кожного засудженого була надія до самого останнього моменту, а у суддів був додатковий голос «згори» за або проти прийнятого ними рішення.

Так уже сталося, що одна людина відкрила свою справу, вона стала потроху процвітати, а разом з успішністю, як це часто буває, з’явилися недоброзичливці. Вони спочатку наклепом домоглися арeшту людини, а потім і підписання йому cмеpтельнoго виpоку.

Знаючи про те, що у засудженого завжди є шанс на порятунок, вони обманом викрали з мішечка листочок з написом «Життя» і додали другий листочок з написом «Cмeрть». Таким чином вороги не залишили людині жодного шансу врятуватися – який листочок він би не витягнув, його чекав cмеpтельнuй вирoк.

Але у людини були і друзі. Вони дізналися про підступи ворогів, проникли до засудженого до в’язниці і розповіли, що в мішечку на нього чекають два «cмeртeльних» листочка. Друзі радили розповісти про це суддям і настояти на перевірці мішечка з жеребом.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Але, як не дивно, засуджений зрадів цій звістці, попросив нікому про це не розповідати і повідомив, що це врятує його. Друзі вже вирішили, що у нього перед cмеpтю затьмарився розум, але він умовив їх зберігати мовчання.

На наступний ранок чоловік витягнув жереб долі і його… відпустили на свободу.

І друзі, і вороги, знаючи про два cмеpтельні виpоки в мішечку, дивувалися: як він зміг вийти з такого, здавалося б, безвихідного становища?

А людина вчинила так: витягнувши листочок з мішечка, він, не читаючи, тут же проковтнув його. У суддів не залишалося іншого вибору, окрім як подивитися, який листочок залишився в мішечку. А через те, що там була «Cмeрть», то було офіційно встановлено, що чоловік витягнув «Життя».

Таким чином вороги, готуючи людині вірну зaгuбeль, мимоволі привели його до спасіння.

Не забувайте: вороги від поганого в житті не з’являються. Якщо вони у вас є – значить, ви гідні того, щоб вам заздрити. А у будь-якої талановитої людини недоброзичливці будуть завжди – тільки в силу того, що не всі таланти дісталися їм.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...