80% підлітків 15-17 років не мали жодної сексуальної освіти до того, як втратили цноту.
А навіть якщо вона і була, то сенс її зводили до того, щоб у підлітків зникло будь-яке бажання сексу.
“Законодавці і батьки розуміють секс-освіту лише як спосіб відмовити дітей від сексу”, – вважають в Американській академії педіатрії.
“Коли мені було 16, я вже мала сексуальні стосунки зі старшим бойфрендом, – розповіла 22-річна Ешлі Джонс. – Раптом мій тато захотів поговорити про секс. І я така: “Що? Вже надто пізно!”.
Базова секс-освіта не відповідає на реальні питання підлітків: “Що мені робити, коли мій хлопець/дівчина хоче сексу і тисне на мене? Що робити, коли мій друг каже, що він гей? І що робити, коли я відчуваю те саме?”.
Та й сховати тему сексу від дітей уже не вдасться. Дослідження показують, що майже 75% телепрограм у США мають сексуальне наповнення.
А за одну телегодину про “це” можуть згадувати від 8 до 10 разів.
Більше того, половина дітей від 10 до 17 років наштовхувались на порно в інтернеті в минулому році.
TIME зібрав інформацію про сексуальну освіту, ґрунтуючись на наукових дослідженнях та соціологічних опитуваннях батьків та підлітків, а також дав поради батькам, як і коли говорити з дітьми про сексуальну освіту.
Коли говорити із дітьми про секс?
Стандарти американської національної сексуальної освіти передбачають, що до кінця 2 класу діти повинні знати назви всіх основних частин статевих органів чоловіка і жінки.
У цьому віці діти також повинні знати, що будь-яка людина має право не дозволяти комусь торкатись їхніх статевих органів.
До кінця 5 класу вони повинні розуміти, як розмножуються люди, знати про те, що таке статева зрілість і які процеси відбуваються в організмі.
Також п’ятикласники мають усвідомлювати, наскільки медіа, інтернет і суспільство можуть впливати на стандарти людської краси.
До кінця 8 класу підлітки повинні розуміти переваги, недоліки та ефективність різних методів контрацепції, включаючи презервативи і перерваний статевий акт.
Вони також мають усвідомлювати, як алкоголь та наркотики можуть впливати на сексуальні рішення.
До кінця 12 класу підлітки повинні вміти обговорювати і приймати рішення. Розуміти, чому не можна використовувати психологічні трюки, погрози і примус у стосунках.
Що відбувається, коли з дітьми не говорять про секс
“Я надсилала свої еротичні фотографії старшому хлопцю, тому що він сказав, що любить мене. Я вірила йому, а він показував ці фото усім і називав розпусницею”.
“Я зустрічався з дівчиною рік. Вона надсилала свої еротичні знімки і просила мене робити те саме. Я не хотів цього, але й не хотів втратити її”.
Це розповіді людей про їхній ранній сексуальний досвід.
10% молодих жінок, які мали статеві стосунки у ранньому віці, зізналися, що це був не їхній вибір, а швидше випадковість.
Опитування, опубліковане в журналі “Педіатрія”, показало, що 20% учнів середньої школи отримували текстові або фото-повідомлення з сексуальним змістом. 5% надсилали такі повідомлення.
“Діти вважають це виявом довіри. Вони ніби кажуть: “Я даю тобі те, що може мене знищити. Це тому, що я тобі довіряю”, – каже докторантка Гарварду Емілі Вайнштайн, яка досліджує підлітковий стрес, пов’язаний з цифровими технологіями.
Хлопчикам набагато важче поговорити зі своїми батьками про контроль над своїм тілом, щоб не було небажаної вагітності і про те, як відмовитись від сексу.
46% юнаків не мали жодної інформації про правильну контрацепцію під час свого першого сексуального досвіду.
“Є упередження, що хлопчики нечутливі, сексуально божевільні, з гормонами, які переливаються через край. Не дивно, що багато хлопчиків втікають від розмов про секс”, – каже педагог Розалін Вайзмен.
У дівчаток ситуація краща – 33%.
При цьому інше опитування показало, що 80% батьків хочуть говорити з дітьми про секс. Але щоб ці розмови дійсно мали якийсь результат, батьки повинні знати, скільки інформації із сексуальним змістом отримують їхні діти щодня.
Вони також повинні перебороти в собі бажання перетворити розмову на повчальну лекцію.
А діти повинні побачити, що ці розмови не про правила і заборони, а про те, як не нашкодити собі і зробити все без шкоди для здоров’я. Не лише фізичного.
Як говорити “про це” з дітьми
Будьте відкритими до запитань. Чим раніше ви почнете говорити з дитиною про секс, тим краще, вважає експертка і докторка Джастін Шуй. Це не означає, що ви маєте мати відповіді на усі запитання чи розповідати дитині про свої сексуальні подвиги. Якщо ви не знаєте відповідь, пошукайте її разом з дитиною чи разом почитайте статтю на хорошому ресурсі. “Коли я навчаю вчителів, – каже Джастін, – вчу їх спочатку сказати: “Хм. Гарне запитання”. Це дасть вам декілька секунд, щоб підібрати слова і не розсміятись дитині в обличчя чи сказати дурницю”.
Розмови з дітьми про секс не повинні бути довгими бесідами за обіднім столом. Лише ви добре знаєте себе і свою дитину. Підберіть спосіб розмови відповідно до цього. Хочете – листуйтесь в месенджері, хочете – розділіть розмову на коротенькі кількахвилинні блоки. Зрештою, якщо ви бачите, що дитині незручно говорити з вами про це, час до часу кладіть їй на стіл певну літературу – книжку чи декілька сторінок з певної теми.
Багато підлітків стверджують, що прислухаються до своїх батьків найбільше, коли потрібно вирішити питання, пов’язане з сексом.
Українцям розповіли, що заборонено передавати рідним у спадок Що українцям заборонено передавати рідним у спадок…
На міжбанку американська валюта піднялась на 12 копійок до 41,44-41,46 грн/долар (купівля-продаж). Як інформує "Кореспондент",…
У Мережі з'явилося чимало відео, де українці висміюють нову ініціативу нардепів За зберігання дров без…
Як зараховується стаж роботи, якщо працював за кордоном Українцям, щоб вийти на пенсію потрібно напрацювати…
Українцям розповіли все про виплату однієї тисячі гривень, як оформити Виплата 1 тис. гривень: розробляється…
Останніми роками цифровізація документообігу в Україні розвивається семимильними кроками. Серед іншого в мобільному застосунку «Дія»…