Минулого тижня серйозно затривожились українці, які зберігають заощадження у ривнях, аджевалюта почала дорожчати.
Що відбувається з курсом гривні насправді, чого очікувати далі, чи варто вкладати кошти у валюту, що тепер вигідніше: євро, долар, чи є інші варіанти, розповіли на сайті ТСН.ua.
На офіційному готівковому ринку долар почав дорожчати з минулого понеділка, 13 листопада, коли відкрились каси у банківських установах, а на чорному – вже з вечора неділі, 12 листопада.
За інформацією спеціалізованих сайтів finance.ua та minfin.com.ua, на “білому ринку” тренд помінявся 13 листопада з низхідного, який тривав місяць, на висхідний. Валюта дорожчала повільно, але впевнено: якщо у позаминулу неділю було 37,70 грн/долар у продажу і 37,22 у купівлі, то у минулу неділю, 19 листопада, вже відповідно 37,88 та 37,35. Це менше, ніж місяць тому: тоді долар можна було купити в середньому за 38,30 грн, продати за 37,65.
Середній курс продажу готівкового євро зріс за тиждень до 40,85 грн/євро (+45 коп.) у продажу та до 40,27 (+37 коп.) у покупці. Це більше, ніж у середині жовтня, тоді було відповідно 40,60 та 40 грн/евро.
На нелегальному ринку, за даними сервісу “міняйло” (miniaylo) сайту finance.ua, де публікуються заявки на купівлю-продаж готівкової валюти між фізособами, на вечір 12 листопада, ринок зупинився: курс продажу зрівнявся з курсом купівлі – 37,75 грн/долар. Міняйли валюту лише купували, напевно, вважаючи, що почалася давно очікувана ними девальвація гривні, на якій можна добре заробити.
Минулого понеділка курс на “міняйлі” був відповідно 37,75 грн/долар продаж і 37,65 купівля, а у вівторок курс купівлі впав відразу на 65 коп., до 37 грн/долар. Однак ринок лихоманило: спред, тобто різниця між курсами купівлі і продажу, то зменшувався з 55-65 до 15-25 копійок, то знову збільшувався на стільки ж. Водночас курс продажу залишався стабільним – 37,75 грн/долар, а от у купівлі долар то дорожчав, то дешевшав. На неділю, 19 листопада, курс продажу зріс до 38 грн/долар (+25 коп.), а курс купівлі впав до 36,90 (-70 коп.). Курс євро у нелегалів тільки зростав – з 40,35 до 40,90 грн/євро у продажу та від 40,17 до 40,70 у купівлі.
Офіційний курс долара також помітно коливався протягом тижня: від 36,08 до 36,32 грн/долар, але низхідний тренд узяв гору. На понеділок, 20 листопада, Нацбанк встановив курс долара 36,14 грн/долар (+6 коп. за тиждень), це помітно нижче, ніж було у п’ятницю, 17 листопада (36,25 грн/долар).
Офіційний курс євро коливався в унісон з курсом долара, але значно сильніше, волатильність (різка зміна) досягла 85 коп., було навіть 39,39 грн/євро, однак під кінець тижня також сталося відкочіення.
На понеділок, 20 листопада, офіційний курс 39,26 грн/євро (+72 коп. за тиждень).
Співвідношення між доларом і євро за останній тиждень збільшилось з 1,07 до 1,09 долара за євро.
Всі експерти були одностайними: тригером (пусковиком) для зміни тренду і зростання курсу валют став Національний банк, котрий за минулий тиждень приблизно на третину зменшив обсяги продажу валюти на міжбанківському ринку. Можливо, курс піднявся б ще вище, але під кінець тижня регулятор збільшив продажі, і курс майже зупинився.
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…